Uczcili Święto Odzyskania Niepodległości

14 listopada, 2021 20:48 Opublikowany przez e.migalska

W czwartek, 11 listopada na terenie obiektu lekkoatletycznego im. Henryka Puzonia w Zabrzegu odbył się „XXIX Bieg Niepodległości”.

Celem imprezy było uświetnienie uroczystości Narodowego Święta Niepodległości, popularyzacja biegów przełajowych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego.

Na starcie biegu pojawiło się łącznie 364 zawodników w 12 kategoriach wiekowych. Zgodnie z regulaminem każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi zawodnicy nagrody rzeczowe.

Na starcie nie mogło zabraknąć naszych uczniów, którzy nie tylko osiągnęli wysokie lokaty, ale także uczcili Narodowe Święto Niepodległości w sposób aktywny, kształtując w ten sposób postawę prozdrowotną.

Rozalia Ryt- 3 miejsce, bieg na 400m, rocznik 2013

Tamara Bieszczad- 4 miejsce, bieg na 600m, rocznik 2010