Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

Nasza szkoła weszła do projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo fundacji Dbam o Mój Zasięg Fundacja Dbam o Mój Z@sięg (dbamomojzasieg.pl).

Ich działalność dotyczy edukacji społeczeństwa na temat cyfrowej higieny i profilaktyki e-uzależnień wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczą odpowiedzialnego korzystania z internetu, smartfona i innych narzędzi ekranowych, pamiętając, że kluczowe dla dobrostanu jednostki są relacje międzyludzkie. Podstawą ich działań jest profesjonalna diagnoza problemu, działanie we współpracy międzysektorowej, jak również idea partycypacji rozumiana jako włączenie w proces wsparcia tych, którzy sami tego wsparcia potrzebują.

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi materiałami projektu:

Często za dużo czasu spędzamy z… nosem w smartfonie. Dlatego przypominamy 10 zasad cyfrowej higieny. Koniecznie obejrzyjcie krótką animację. Te proste zasady wprowadzone w życie odmieniają je na lepsze! Sprawdzone info! 😉

(10 zasad higieny cyfrowej z Fundacją Dbam o Mój Zasięg – YouTube

Mlodzi-Cyfrowi.-Nowe-technologie.-Relacje.-Dobrostan_ksiazka-1.pdf (dbamomojzasieg.pl)

ZDALNA-EDUKACJA_FINAL.pdf (zdalnenauczanie.org)

Granie-na-ekranie-rozlozone.pdf (dbamomojzasieg.pl)