WYNIKI GŁOSOWANIA NAD PROJEKTAMI PSZCZYŃSKIEGO SZKOLNEGO BUDŻETU OBWATELSKIEGO 2026 r. W wyniku głosowania zwyciężył projekt nr 5 „STREFA WYNIKÓW I EMOCJI” (125 głosy)
27 maja, 2026 12:37Opublikowany przez : e.migalska
W roku szkolnym 2025/2026 klasa 7b brała udział w międzynarodowym projekcie eTwinning wraz z uczniami ze szkół z Polski, Turcji, Mołdawii, Rumunii, Włoch i Chorwacji dotyczącym poznawania dziedzictwa kulturowego miast Starego Kontynentu.
„Cultural Heritage of Our Cities” to międzynarodowy projekt realizowany w ramach programu eTwinning, skierowany do uczniów w wieku 13–17 lat. Celem projektu była pomoc uczniom w poznawaniu, rozumieniu i promowaniu dziedzictwa kulturowego własnych miast, a także odkrywaniu i porównywaniu wartości kulturowych różnych krajów Europy.
Projekt był realizowany od lutego do maja koncentrował się zarówno na materialnych, jak i niematerialnych elementach dziedzictwa kulturowego, takich jak zabytkowe budynki, pomniki, tradycje, lokalne zwyczaje, sztuka ludowa oraz miejsca o znaczeniu kulturowym. Uczniowie przekształcali wyniki swoich badań w atrakcyjne materiały cyfrowe z wykorzystaniem narzędzi Web 2.0.
Pracując w międzynarodowych zespołach, uczestnicy współpracowali z rówieśnikami z różnych krajów, rozwijając umiejętności komunikacyjne, współpracy, językowe, kompetencje cyfrowe oraz świadomość międzykulturową.
Działania projektowe obejmowały:
tworzenie filmów prezentujących dziedzictwo kulturowe swoich miast,
przygotowywanie interaktywnych quizów w aplikacji Kahoot! w celu utrwalenia wiedzy,
opracowanie międzynarodowego e-magazynu we współpracy z uczestnikami projektu,
stworzenie wspólnego wirtualnego muzeum prezentującego wszystkie rezultaty projektu.
Projekt opierał się na podejściu skoncentrowanym na uczniu i współpracy, promując kreatywność, krytyczne myślenie oraz odpowiedzialne korzystanie z technologii przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa w sieci.
Na zakończenie projektu powstało wirtualne muzeum oraz e-magazyn jako trwałe produkty cyfrowe, które będzie można wykorzystywać w działaniach edukacyjnych oraz udostępniać szerszej społeczności szkolnej.
Wspierając świadomość kulturową, współpracę oraz wartości europejskie, projekt był w pełni zgodny z założeniami programu eTwinning.
26 maja, 2026 20:35Opublikowany przez : e.migalska
25 maja 2026r w ramach XXV Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Słoneczny Tydzień 2026” uczniowie z klasy IVb uczestniczyli w zajęciach integracyjnych w Zespole Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie. „Młodzi Odkrywcy Europy” poznawali kraje Starego Kontynentu, ich flagi, języki, pracowali w grupach mieszanych nad wieloma zadaniami. Bardzo dziękujemy za zaproszenie, poczęstunek i świetna zabawę.
W sobotę, 23 maja 2026 uczniowie ósmych klas – Anszczak Milena, Batorska Hanna, Chlebek Bartosz, Jurek Amelia, Kokot Szymon, Kołodziej Hanna, Maślorz Matylda, Radziak Maja, Spora Akradiusz, Szklorz Małgorzata i Szweda Alicja – przystąpili do egzaminu zewnętrznego z języka francuskiego DELF na poziomie A1.
Składał się on z części pisemnej oraz ustnej. W trakcie egzaminu uczniowie musieli sprawdzić swoje umiejętności z rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów, pisania i mówienia w języku francuskim.
Ten międzynarodowy certyfikat językowy wydawany przez francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej uznawany jest na całym świecie.
W oczekiwaniu na wyniki egzaminów, gratulujemy naszym Uczniom odwagi podjęcia tego ambitnego wyzwania i sprawdzenia swoich umiejętności językowych. FÉLICITATIONS !!!
W dniach 25–26 maja w naszej szkole odbędzie się kiermasz z okazji Dnia Mamy. Stoisko będzie znajdowało się na parterze szkoły. Będzie można na nim znaleźć m.in. kartki, torby, kwiaty oraz wiele pięknych niespodzianek przygotowanych z myślą o Mamach. Cały dochód zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Wadami Słuchu i z Wadami Wymowy w Pszczynie. Serdecznie zapraszamy do udziału i wsparcia tej pięknej inicjatywy.
24 maja, 2026 21:18Opublikowany przez : e.migalska
W dniach od 4-7 maja w naszej szkole odbyła się już druga edycja zorganizowanych przez KOWR warsztatów edukacyjnych dla dzieci z klas I-V uczestniczących w Programie dla szkół. Poprzez połączenie zabawy, aktywności i nauki, dzieci pod opieką dietetyka mogły wspólnie poznawać tajniki zdrowej diety, pochodzenia produktów i niemarnowania żywności oraz gospodarowania odpadami. Uczniowie wspólnie z panią dietetyk przygotowali proste, zdrowe potrawy z owoców, warzyw i produktów mlecznych, degustowali certyfikowane produkty ekologiczne. Po zajęciach wszyscy dostali klasowe ogródki z zestawem do samodzielnej uprawy oraz fartuszki kucharskie.
18 maja, 2026 14:46Opublikowany przez : e.migalska
Szanowni Uczniowie i Rodzice!
Z przyjemnością informujemy, że w naszej szkole organizowany jest konkurs recytatorski „Poezja i proza ks. Jana Twardowskiego”.
Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV- VIII do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które będzie okazją do bliższego poznania twórczości jednego z najwybitniejszych poetów współczesnej literatury religijnej oraz patrona naszej szkoły.
Konkurs odbędzie się dnia 11 czerwca (czwartek) 2026r. w naszej szkole. Uczestnicy proszeni są o przygotowanie jednego utworu poetyckiego lub fragmentu prozy autorstwa ks. Jana Twardowskiego.
Zgłoszenia przyjmowane są do 29 maja 2026r. u pań polonistek.
Dla laureatów przewidziane są nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
Zachęcamy do udziału i życzymy inspirujących przygotowań!
W środę, 6 maja 2026r., rozstrzygnięto plastyczny konkurs Święto Polskiej Niezapominajki, którego organizatorami są Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna w Goczałkowicach – Zdroju oraz Ogrody Pokazowe „Kapias”. W tegorocznej edycji tematem prac plastycznych i literackich był kwiat niezapominajki w jego naturalnym otoczeniu. Wręczenie nagród laureatom odbyło się w Ogrodach Pokazowych KAPIAS we wtorek 12 maja o godz. 16.00. Na konkurs wpłynęło 125 prac z czego 80 zakwalifikowało się do wystawy. Jury nagrodziło 23 uczestników. Wyróżniono pracę ucznia naszej szkoły z klasy VII – Tymoteusza Jochemko Wielkie gratulacje Tymek!!!
Przed Wami ważny moment – egzamin ósmoklasisty. To naturalne, że możecie czuć stres, niepewność, a może nawet lekki strach. Ale pamiętajcie – jesteście do tego przygotowani! Przez ostatnie miesiące zdobywaliście wiedzę, ćwiczyliście, pytaliście, rozwiązywaliście zadania. Ten egzamin nie ma Was zaskoczyć – ma dać Wam szansę pokazać, ile potraficie. Uwierzcie w siebie, bo naprawdę macie czym się wykazać.
Kilka dobrych rad na ostatnie dni:
Zadbajcie o sen – wypoczęty umysł pracuje lepiej.
Powtórzcie najważniejsze zagadnienia, ale nie uczcie się „na siłę” do nocy.