Aktywna Tablica

W roku szkolnym 2019/20 nasza szkoła przystąpiła do programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Aktywna Tablica”. Celem programu jest rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/aktywna-tablica-zalozenia-do-projektu-programu-rzadowego.html /

Dzięki tej aktywności doposażyliśmy się w interaktywny monitor dotykowy, który łączy w sobie znakomitą funkcjonalność z wygodą na najwyższym poziomie.

Monitor interaktywny działa jak duży tablet dotykowy, jest zdecydowanie łatwiejszy w obsłudze od tablicy interaktywnej, do której potrzebujemy dokupić, projektor i uchwyt. W monitorze dotykowym potrzebny jest tylko komputer, który na przykład może być wbudowany w monitor. Istnieje także możliwość prowadzenia prezentacji bezpośrednio z pendrive, bez użycia komputera.

Monitory interaktywne świetnie sprawdzają się podczas prowadzenia szkolnych zajęć. Wykorzystujemy je do projekcji filmów, prezentacji muzyki, zadań interaktywnych, e- podręczników, czy po prostu sporządzania wygodnych, możliwych do zapisania notatek.

Z wykorzystaniem monitora realizujemy z powodzeniem:

• Zajęcia lekcyjne
  • Projekty:

PROJEKT UNICEF

W czwartek 18 stycznia w naszej szkole odbyły się prelekcje dla naszych uczniów klas I- VII (408 uczniów w 22 oddziałach) prowadzone przez p. Barbarę Fojcik i p. Aleksandra Byrskiego. Uczniowie z dużym zaangażowaniem oglądali, prezentowane na monitorze interaktywnym, filmy oraz prezentację multimedialną i chętnie odpowiadali na pytania prowadzących, jednocześnie deklarując chęć pomocy swoim rówieśnikom z Syrii.

• Szkolenia dla nauczycieli

4 kwietnia liczna grupa nauczycieli z naszej placówki, uczestniczyła w szkoleniu na temat dziecka z Zespołem Aspergera. Prowadzące chętnie wykorzystały możliwości, jakie daje monitor dotykowy.