CO SIĘ TERAZ U NAS DZIEJE

BAL KARNAWAŁOWY WWRD 2024r.

22 stycznia 2024 roku spotkaliśmy się na Balu Karnawałowym. Dzieci przyszły kolorowo ubrane w przeróżne stroje księżniczek, super bohaterów, zwierzątek, policjantów, strażaków, Indianek, sportowców, czarownic i innych postaci z gier i bajek, które na początek zaprezentowaływ powitalnym tańcu. Bal przebiegał w radosnej atmosferze, wszyscy chętnie brali udział w szalonych zabawach i konkurencjach prowadzonych przez terapeutki. Do zabawy przyłączyli się także rodzice. Przygrywał nam jak zawsze DJ Olek. W przerwie korzystaliśmy z kawiarenki, którą mamy zaopatrzyły w pyszne ciasto i deserki. Na zakończenie dzieci otrzymały mnóstwo balonów. Za rok znowu się spotkamy na balu. A tymczasem powspominajmy szaloną zabawę utrwaloną na zdjęciach.

ODWIEDZINY MIKOŁAJA NA WWRD 2023r.

Co roku, przed świętami, dzieci piszą listy do Mikołaja. Tym razem to Mikołaj napisał do dzieci by zaprosić je na spotkanie 4 grudnia 2023r. Tego dnia dzieci z wczesnego wspomagania wraz z rodzicami przybyły do szkoły, gdzie najpierw zostały powitane przez panią Dyrektor. Na dzieci czekały już na stole świąteczne pierniki, gotowe do przyozdabiania. Przy dźwięku kolęd wszyscy przystąpili do pracy. W mig pierniki zamieniły się w prawdziwe dzieła sztuki. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością przy ich ozdabianiu. Ale wszyscy z niecierpliwością wyglądali zapowiadanego gościa. Oczekując na Mikołaja dzieci odgadywały świąteczne zagadki. Wreszcie usłyszały znajome dzwoneczki. To nadszedł Mikołaj z wielkim workiem wypełnionym prezentami. Każde dziecko otrzymało od niego prezent. Mikołaj też dostał coś od dzieci – kolorowe pierniczki. Dzieci podziękowały i pożegnały gościa. Mikołaj obiecał, że za rok znowu tu wróci.

PIKNIK ABSOLWENTÓW WWRD 2023

21 czerwca 2023 roku planowaliśmy, jak co roku, zorganizować w plenerze piknik dla absolwentów WWRD z okazji zakończenia zajęć. Niestety niepewna pogoda pokrzyżowała nam plany i zamiast w plenerze spotkaliśmy się w szkolnej jadalni. Wakacyjna sceneria – leżaki, koce, zabawki, a przede wszystkim wakacyjny nastrój towarzyszący uczestnikom sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili. Na początku pani dyrektor powitała gości, gratulując ukończenia zajęć i życząc sukcesów w szkole. Każdy absolwent odebrał pamiątkowy dyplom i upominek. Dzieci miały przygotowane stanowiska z zabawami. Były zajęcia plastyczne. Każdy wykonał pracę o tematyce wakacyjnej, a wspólnie dzieci wykonały motyla z płatów róży i odrysowanych swoich dłoni. Był też tor przeszkód, malowanie twarzy, przekopywanie piasku w poszukiwaniu muszelek i kamyków, walizka pełna wakacyjnych skarbów, które dzieci odgadywały za pomocą dotyku, zagadki i zabawy ze śpiewem. Rodzice w tym czasie mogli skorzystać z kawiarenki. Dziękujemy, że byliście z nami i dzisiaj i przez te wszystkie lata. Życzymy Wam sukcesów w szkole, będziemy za Was trzymać kciuki. Rodzicom dziękujemy za wspaniałą współpracę. A teraz cieszcie się już latem i wakacjami!

DZIEŃ OTWARTY WWRD 2023

17 marca odbył się u nas Dzień Otwarty WWRD. Odwiedziły nas dzieci, które od września rozpoczną zajęcia wczesnego wspomagania. Dzieci przyszły wraz z rodzicami. Była to okazja by poznać bliżej terapeutów oraz gabinety, w których odbywać się będą zajęcia. W każdym czekały na dzieci jakieś atrakcje. Rodzice mogli w tym czasie porozmawiać z terapeutami i skonsultować problemy swoich pociech. Był też słodki bufet, a na koniec mała pamiątka dla każdego dziecka. Czekamy na Was we wrześniu 🙂

BAL KARNAWAŁOWY 2023 WWRD

               8 lutego 2023 roku odbył się Bal Karnawałowy. Wszystkie dzieci przybyły przebrane za różne bajkowe postaci i wraz z rodzicami i terapeutami wspaniale się bawiły przy muzyce. Chętnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

Mikołaj 2022 WWRD

5 grudnia 2022 roku, na specjalne zaproszenie Świętego Mikołaja, dzieci przyszły po południu do szkoły, aby się z nim spotkać. Wcześniej miały jeszcze do wykonania ważne zadanie – musiały udekorować choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Dzieci wzorowo wywiązały się z zadania. Choinka wyglądała przepięknie! Tymczasem pani dyrektor, która przyszła przywitać gości, obiecała zadzwonić do Świętego Mikołaja, aby już szykował sanie z prezentami dla dzieci. Gdy wszystkie dzieci zgromadziły się wokół choinki nagle zadzwonił dzwoneczek świętego Mikołaja. Nastąpiło wielkie poruszenie. Zjawił się Święty Mikołaj i obdarował wszystkie dzieci prezentami. Obiecał, że wróci znowu za rok.

Piknik dla absolwentów z okazji zakończenia zajęć WWRD

22 czerwca 2022 roku pożegnaliśmy absolwentów WWRD. Po raz kolejny zorganizowaliśmy z tej okazji piknik. Pogoda tego dnia dopisała, podobnie jak humory uczestników. Wszyscy świetnie się bawili. Dla dzieci był przygotowany tor przeszkód, zabawy przy muzyce oraz zabawy z chustą. Było również malowanie twarzy i możliwość wykonania pracy plastycznej o tematyce wakacyjnej. Był też poczęstunek dla dzieci i rodziców. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz mały upominek. Cieszymy się, że byliście z nami, teraz życzymy wam wspaniałych wakacji, a od września powodzenia na nowym etapie edukacji.

Dzień Otwarty WWRD

25 marca 2022 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy Dzień Otwarty WWRD. Gościliśmy rodziców zainteresowanych wczesnym wspomaganiem rozwoju. Chcieliśmy przede wszystkim przedstawić naszą ofertę, pokazać czym jest Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka oraz jakiego rodzaju zajęcia oferuje nasza placówka. Przy okazji nasi specjaliści odpowiadali na nurtujące rodziców pytania i konsultowali indywidualne przypadki. Dla dzieci przygotowaliśmy stanowiska do zabawy oraz mały poczęstunek. Niektóre z nich prawie się u nas zadomowiły. Ponieważ Dzień Otwarty spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony rodziców, chcielibyśmy w przyszłym roku go powtórzyć.

KARNAWAŁ 2022

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU 2022

W tym roku, ze względu na pandemię, nie mogliśmy zaprosić do nas Mikołaja by się z nim spotkać, ale
Mikołaj nie zapomniał o dzieciach. W nocy, gdy wszystkie dzieci jeszcze słodko spały, wszedł swoim
tylko znanym sposobem do gabinetu i zostawił dla każdego prezent pod choinką. Dzieci podziękowały
mu wykonując jego portrety i ozdoby świąteczne.

PIKNIK WWRD 2021

23 czerwca absolwenci WWRD po raz ostatni przyszli do szkoły, jednak tym razem już nie na zajęcia. Razem ze swoimi rodzicami i terapeutami bawili się na pikniku przed budynkiem szkoły. Każdy terapeuta przygotował dla nich jakąś atrakcję. Był tor przeszkód, „Koło niespodzianek”, „Worek skarbów” oraz zajęcia kreatywne, podczas których można było wykonać wakacyjną kartkę. Były też zabawy z chustą i poczęstunek. Na koniec wszyscy absolwenci otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Nie zabrakło wzruszeń… Cieszymy się, że byliście z nami i życzymy Wam sukcesów w szkole.

MIKOŁAJ NA WCZESNYM WSPOMAGANIU 2019

Magiczne sanie świętego Mikołaja w tym roku wylądowały przed naszą szkołą już 4 grudnia 2019 roku. Były jak zawsze pełne prezentów dla grzecznych dzieci, czyli wszystkich, które z niecierpliwością czekały a niego w szkolnej jadalni. W radosnym oczekiwaniu na przybycie gościa dzieciom i ich rodzicom czas umilała grupa uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie śpiewając kolędy oraz przedstawiając historię świętego Mikołaja. Mikołaju prosimy odwiedź nas znów za rok!

PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ZAJĘĆ Z WCZESNEGO WSPOMAGANIA W ROKU SZKOLNY 2018/19

W poniedziałek 17 czerwca spotkaliśmy się, jak co roku, na pikniku rodzinnym z okazji zakończenia zajęć z wczesnego wspomagania. Pogoda była wymarzona na zabawę „pod chmurką”. Dzieciaki dzielnie pokonywały tor przeszkód, spacerowały ścieżką sensoryczną, rzucały do celu, biegały w różnych sztafetach, z radością bawiły się bańkami mydlanymi i balonami. Potem spotkaliśmy się przy słodkim poczęstunku, gdzie dzieci zostały nagrodzone za udział w zajęciach. Niestety z niektórymi nie spotkamy się w przyszłym roku, bo…. czas do szkoły! Ach, łezka się w oku kręci – znaliśmy się tyle lat. Życzymy Wam, drodzy absolwenci, wielu sukcesów i powodzenia w nowym środowisku. Wierzymy, że dacie sobie radę. Dziękujemy rodzicom za wspaniałą współpracę. Życzymy wszystkim udanych wakacji!
Zespół WWRD

PIKNIK – ZAKOŃCZENIE ROKU 2017/2018

W środę 20 czerwca bawiliśmy się wspólnie na pikniku z okazji zakończenia zajęć z wczesnego wspomagania w roku szkolnym 2017/2018. Tym razem dzieci przyprowadziły swoich rodziców, a niektóre także rodzeństwo. Jak zwykle pogoda i humor dopisały. Wyruszyliśmy pociągiem nad morze, gdzie przeżyliśmy wiele niezapomnianych przygód: płynęliśmy statkiem, przeżyliśmy sztorm na morzu, spotkaliśmy piratów, z którymi stoczyliśmy bitwę, szukaliśmy w piasku skarbów, łowiliśmy ryby, uciekaliśmy przed rekinem. Po tej morskiej przygodzie nadszedł czas pożegnań. Najpierw żegnaliśmy tych, którzy już zakończyli zajęcia z wczesnego wspomagania i od września rozpoczną naukę w pierwszej klasie. Trzymamy za Was kciuki i życzymy wielu sukcesów w szkole! Także pozostałe dzieci otrzymały upominek i pamiątkowy dyplom. Teraz nadeszły wakacje. Odpoczywajcie i spędzajcie je zdrowo i bezpiecznie w radosnym nastroju. Do zobaczenia we wrześniu.

ZDJĘCIA W GALERII WCZESNEGO WSPOMAGANIA !!! 

BAL KARNAWAŁOWY NA WCZESNYM WSPOMAGANIU 2018

24 stycznia w naszej szkole w karnawałowej scenerii odbył się bal przebierańców, w którym uczestniczyły dzieci z wczesnego wspomagania. Wszystkie wspaniale prezentowały się w swoich strojach / co można zobaczyć na załączonych zdjęciach /. Ale najważniejsze, że wszystkim dopisywał dobry humor i zabawa była przednia ! Dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem brały udział w zabawach, które przygotowały dla nich panie terapeutki a wraz z mini bawili się też rodzice. Oprawę muzyczną, jak co roku zapewnił DJ’ OLEK, a pomagał mu Eryk Lazarek uczeń klasy VII a.

ZDJĘCIA W GALERII WCZESNEGO WSPOMAGANIA !!! 

BAL KARNAWAŁOWY NA WCZESNYM WSPOMAGANIU 2017

W dniu 8 lutego 2017r. w Szkole Podstawowej nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. księdza Jana Twardowskiego w Pszczynie odbył się coroczny bal karnawałowy dla dzieci Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Na początku wszystkie dzieci wspaniale zaprezentowały się w swoich kolorowych strojach. Koga tam nie było ? Były księżniczki i książęta, rycerze, różne zwierzątka, kierowca – rajdowca, super bohaterowie, strażacy, policjanci, trolle, anioły, wróżki …!!! Potem wszyscy wspaniale bawili się przy muzyce. Było „kółko graniaste”, przejście pod liną i podrzucanie balonów. Razem robiliśmy sałatkę owocową przy muzyce Gusttavo Lima „Ballada”. Były też tańce z różnych stron świata. Odwiedziliśmy: Rosję, Biegun Północny, Karaiby i Austrię. „Wyginaliśmy śmiało ciało” tworząc najdziwniejsze pozy. Zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. „Pociąg” zawiózł nas na słodki poczęstunek. Dziękujemy panu Olkowi za graną muzykę, a dzieciom i ich rodzicom za fantastyczną zabawę, wspólne tańce i swawole. To by wyjątkowy bal !!!

Osoby zainteresowane zdjęciami zapraszamy z nośnikami do pana Olka sala nr 5.

Bal Karnawałowy Wczesne 2017

MIKOŁAJ NA WCZESNYM WSPOMAGANIU

14 grudnia grzeczne dzieci licznie przybyły do naszej szkoły z nadzieją spotkania Świętego Mikołaja. W oczekiwaniu na Gościa dzieci miały okazję przeżyć na własnej skórze trudy podróży Mikołaja.

Najpierw wzięły udział w zaprzęgu ciągniętym przez renifery. Następnie pokonały tor przeszkód składający się z pagórków, górek a na zakończenie przeciskały się przez komin. Potem podmuchały jeszcze w piórka, co przypominało prószące śnieżynki. Święty Mikołaj  zmęczony podróżą , ale radosny i z workiem prezentów przybył wreszcie na spotkanie z dziećmi i hojnie je obdarował. Obiecał, że wróci do nich za rok.

ZESPÓŁ WCZESNEGO WSPOMAGANIA ŻYCZY WSZYSTKIM RODZICOM ZDROWYCH I PEŁNYCH RADOŚCI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!

mikolaj-wczesne-2016-net

Warsztaty Wczesnego Wspomagania Rozwoju

W dniu 16 marca w ramach Grupy Wsparcia dla Rodziców odbyły się warsztaty logopedyczne „Gry i zabawy logopedyczne”. Zebrani mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy logopedy, a w zarysie teoretycznym neurologopeda Izabela Jankowska przedstawiła najczęstsze zaburzenia mowy oraz ich etiologię.

Cześć praktyczna warsztatów miała na celu wzbogacenie rodzicielskiej wiedzy o kreatywne sposoby na kontynuację terapii logopedycznej w domu. Okazuje się, że często monotonne ćwiczenia wcale nie muszą być nudne. Pod czujnym okiem logopedów szkolnych Rodzice wykorzystując papier, klej, nożyczki, pojemniki różnych rozmiarów, sznury i sznurki mieli możliwość samodzielnie tworzyć pomoce do terapii w domu.  Warsztat praktyczny obejmował cztery różne etapy terapii logopedycznej –  ćwiczenia logorytmiczne, ćwiczenia artykulacyjne, ćwiczenia oddechowe oraz zabawy słowem.  Zwykle drogie pomoce logopedyczne zostały zastąpione samodzielną, twórczą pracą nad kartką i klejem. Było kolorowo, czasem głośno a przede wszystkim kreatywnie.

29 stycznia w piątkowe popołudnie dzieci i rodzice z Wczesnego Wspomagania pożegnali Karnawał 2016 balem przebierańców.

Zarówno dzieci jak i dorośli bawili się wyśmienicie. Odbyła się uroczysta prezentacja strojów, były też wspólne tańce i zabawy oraz zawody rodzinne. Po tych atrakcjach wszyscy udali się na pyszny słodki poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

DSC_0376-001