CO SIĘ TERAZ U NAS DZIEJE

MIKOŁAJ NA WCZESNYM WSPOMAGANIU 2019

Magiczne sanie świętego Mikołaja w tym roku wylądowały przed naszą szkołą już 4 grudnia 2019 roku. Były jak zawsze pełne prezentów dla grzecznych dzieci, czyli wszystkich, które z niecierpliwością czekały a niego w szkolnej jadalni. W radosnym oczekiwaniu na przybycie gościa dzieciom i ich rodzicom czas umilała grupa uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie śpiewając kolędy oraz przedstawiając historię świętego Mikołaja. Mikołaju prosimy odwiedź nas znów za rok!

 

PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ZAJĘĆ Z WCZESNEGO WSPOMAGANIA W ROKU SZKOLNY 2018/19

W poniedziałek 17 czerwca spotkaliśmy się, jak co roku, na pikniku rodzinnym z okazji zakończenia zajęć z wczesnego wspomagania. Pogoda była wymarzona na zabawę „pod chmurką”. Dzieciaki dzielnie pokonywały tor przeszkód, spacerowały ścieżką sensoryczną, rzucały do celu, biegały w różnych sztafetach, z radością bawiły się bańkami mydlanymi i balonami. Potem spotkaliśmy się przy słodkim poczęstunku, gdzie dzieci zostały nagrodzone za udział w zajęciach. Niestety z niektórymi nie spotkamy się w przyszłym roku, bo…. czas do szkoły! Ach, łezka się w oku kręci – znaliśmy się tyle lat. Życzymy Wam, drodzy absolwenci, wielu sukcesów i powodzenia w nowym środowisku. Wierzymy, że dacie sobie radę. Dziękujemy rodzicom za wspaniałą współpracę. Życzymy wszystkim udanych wakacji!
Zespół WWRD

 

 

PIKNIK – ZAKOŃCZENIE ROKU 2017/2018

W środę 20 czerwca bawiliśmy się wspólnie na pikniku z okazji zakończenia zajęć z wczesnego wspomagania w roku szkolnym 2017/2018. Tym razem dzieci przyprowadziły swoich rodziców, a niektóre także rodzeństwo. Jak zwykle pogoda i humor dopisały. Wyruszyliśmy pociągiem nad morze, gdzie przeżyliśmy wiele niezapomnianych przygód: płynęliśmy statkiem, przeżyliśmy sztorm na morzu, spotkaliśmy piratów, z którymi stoczyliśmy bitwę, szukaliśmy w piasku skarbów, łowiliśmy ryby, uciekaliśmy przed rekinem. Po tej morskiej przygodzie nadszedł czas pożegnań. Najpierw żegnaliśmy tych, którzy już zakończyli zajęcia z wczesnego wspomagania i od września rozpoczną naukę w pierwszej klasie. Trzymamy za Was kciuki i życzymy wielu sukcesów w szkole! Także pozostałe dzieci otrzymały upominek i pamiątkowy dyplom. Teraz nadeszły wakacje. Odpoczywajcie i spędzajcie je zdrowo i bezpiecznie w radosnym nastroju. Do zobaczenia we wrześniu.

ZDJĘCIA W GALERII WCZESNEGO WSPOMAGANIA !!! 

BAL KARNAWAŁOWY NA WCZESNYM WSPOMAGANIU 2018

24 stycznia w naszej szkole w karnawałowej scenerii odbył się bal przebierańców, w którym uczestniczyły dzieci z wczesnego wspomagania. Wszystkie wspaniale prezentowały się w swoich strojach / co można zobaczyć na załączonych zdjęciach /. Ale najważniejsze, że wszystkim dopisywał dobry humor i zabawa była przednia ! Dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem brały udział w zabawach, które przygotowały dla nich panie terapeutki a wraz z mini bawili się też rodzice. Oprawę muzyczną, jak co roku zapewnił DJ’ OLEK, a pomagał mu Eryk Lazarek uczeń klasy VII a.

ZDJĘCIA W GALERII WCZESNEGO WSPOMAGANIA !!! 

BAL KARNAWAŁOWY NA WCZESNYM WSPOMAGANIU 2017

W dniu 8 lutego 2017r. w Szkole Podstawowej nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. księdza Jana Twardowskiego w Pszczynie odbył się coroczny bal karnawałowy dla dzieci Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Na początku wszystkie dzieci wspaniale zaprezentowały się w swoich kolorowych strojach. Koga tam nie było ? Były księżniczki i książęta, rycerze, różne zwierzątka, kierowca – rajdowca, super bohaterowie, strażacy, policjanci, trolle, anioły, wróżki …!!! Potem wszyscy wspaniale bawili się przy muzyce. Było „kółko graniaste”, przejście pod liną i podrzucanie balonów. Razem robiliśmy sałatkę owocową przy muzyce Gusttavo Lima „Ballada”. Były też tańce z różnych stron świata. Odwiedziliśmy: Rosję, Biegun Północny, Karaiby i Austrię. „Wyginaliśmy śmiało ciało” tworząc najdziwniejsze pozy. Zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. „Pociąg” zawiózł nas na słodki poczęstunek. Dziękujemy panu Olkowi za graną muzykę, a dzieciom i ich rodzicom za fantastyczną zabawę, wspólne tańce i swawole. To by wyjątkowy bal !!!

Osoby zainteresowane zdjęciami zapraszamy z nośnikami do pana Olka sala nr 5.

Bal Karnawałowy Wczesne 2017

MIKOŁAJ NA WCZESNYM WSPOMAGANIU

14 grudnia grzeczne dzieci licznie przybyły do naszej szkoły z nadzieją spotkania Świętego Mikołaja. W oczekiwaniu na Gościa dzieci miały okazję przeżyć na własnej skórze trudy podróży Mikołaja.

Najpierw wzięły udział w zaprzęgu ciągniętym przez renifery. Następnie pokonały tor przeszkód składający się z pagórków, górek a na zakończenie przeciskały się przez komin. Potem podmuchały jeszcze w piórka, co przypominało prószące śnieżynki. Święty Mikołaj  zmęczony podróżą , ale radosny i z workiem prezentów przybył wreszcie na spotkanie z dziećmi i hojnie je obdarował. Obiecał, że wróci do nich za rok.

ZESPÓŁ WCZESNEGO WSPOMAGANIA ŻYCZY WSZYSTKIM RODZICOM ZDROWYCH I PEŁNYCH RADOŚCI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!

mikolaj-wczesne-2016-net

Warsztaty Wczesnego Wspomagania Rozwoju

W dniu 16 marca w ramach Grupy Wsparcia dla Rodziców odbyły się warsztaty logopedyczne „Gry i zabawy logopedyczne”. Zebrani mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy logopedy, a w zarysie teoretycznym neurologopeda Izabela Jankowska przedstawiła najczęstsze zaburzenia mowy oraz ich etiologię.

Cześć praktyczna warsztatów miała na celu wzbogacenie rodzicielskiej wiedzy o kreatywne sposoby na kontynuację terapii logopedycznej w domu. Okazuje się, że często monotonne ćwiczenia wcale nie muszą być nudne. Pod czujnym okiem logopedów szkolnych Rodzice wykorzystując papier, klej, nożyczki, pojemniki różnych rozmiarów, sznury i sznurki mieli możliwość samodzielnie tworzyć pomoce do terapii w domu.  Warsztat praktyczny obejmował cztery różne etapy terapii logopedycznej –  ćwiczenia logorytmiczne, ćwiczenia artykulacyjne, ćwiczenia oddechowe oraz zabawy słowem.  Zwykle drogie pomoce logopedyczne zostały zastąpione samodzielną, twórczą pracą nad kartką i klejem. Było kolorowo, czasem głośno a przede wszystkim kreatywnie.

29 stycznia w piątkowe popołudnie dzieci i rodzice z Wczesnego Wspomagania pożegnali Karnawał 2016 balem przebierańców.

Zarówno dzieci jak i dorośli bawili się wyśmienicie. Odbyła się uroczysta prezentacja strojów, były też wspólne tańce i zabawy oraz zawody rodzinne. Po tych atrakcjach wszyscy udali się na pyszny słodki poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

DSC_0376-001