Klub Szkół UNICEF

Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale także organizują działania zaplanowane na dany rok szkolny. Każdego roku harmonogram prac ulega zmianie – raz zapraszamy Państwa do uczczenia ważnych dni międzynarodowych, innym razem proponujemy organizację w szkole specjalnych wydarzeń. Zawsze jednak przyświeca nam ten sam cel – budzenie świadomości uczniów i kształtowanie postawy propomocowej.

Akcje w których szkoła brała udział:

  • Baw się i bądź bezpieczny! – II edycja
  • Wszystkie Kolory Świata II
  • Gwiazdka dla Afryki
  • Szkoła z Prawami Dziecka – III edycja
  • Wszystkie Kolory Świata –III edycja
  • MALI uczniowie idą do szkoła
  • Wszystkie Kolory Świata –IV edycja
  • Po Pierwsze Dziecko
  • Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę! 

Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę! 

W czwartek 18 stycznia w naszej szkole odbyły się prelekcje dla naszych uczniów klas I- VII (408 uczniów w 22 oddziałach) prowadzone przez p.Barbara Fojcik i p. Aleksander Byrski.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem oglądali filmy oraz prezentację multimedialną (prezentowane na monitorze interaktywnym) i chętnie odpowiadali na pytania prowadzących, jednocześnie deklarując chęć pomocy swoim rówieśnikom z Syrii.

W tym roku będziemy pomagać dzieciom z Syrii ogarniętej konfliktem zbrojnym. Dziś nasza pomoc potrzebna jest bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Dla dzieci z Syrii nadchodzi trudny czas – zima. Większości rodzin w Syrii i w obozach nie stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb swoich dzieci. Wiele z nich zmuszonych jest chodzić w zniszczonych, często podartych ubraniach, które nie zapewniają odpowiedniej ochrony przed zimnem.
Dzieciom znajdującym się często w sytuacji zagrożenia życia UNICEF dostarcza zestawy ciepłej odzieży. Pełen pakiet, który otrzymują najmłodsi zawiera m. in. kurtkę, ciepły wełniany sweter, nowe ocieplane spodnie, czapkę, szalik i rękawiczki. To one sprawiają, że dzieci przebywające w trudnych warunkach nie odczuwają przenikliwego zimna. Teraz prosimy naszych Darczyńców o szczególne wsparcie. Fundusze zebrane przez UNICEF Polska w ramach zimowej kampanii zostaną przekazane na zapewnienie najmłodszym ciepłych ubrań, koców termalnych oraz ogrzewania klas, w których przebywają i uczą się dzieci. Nawet najmniejszy datek przyczynia się do ochrony życia i zdrowia najmłodszych! Przekaż darowiznę u wychowawcy klasy i spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!

Jednocześnie ogłaszamy konkurs na kartkę pocztową dla kolegi z Syrii- każdy uczeń, który chce wziąć w nim udział tworzy projekt kartki wraz z życzeniami. Gotowe projekty składamy u pedagoga szkolnego do 25 marca. Ogłoszenie wyników nastąpi 30 marca.