Szkolny Konkurs Recytatorski klas I – III

6 kwietnia, 2024 20:52 Opublikowany przez Admin

26 marca 2024 roku odbył się kolejny już Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięli udział przedstawiciele klas I – III. Uczniowie zaprezentowali poezję wybranych autorów literatury dziecięcej.

W skład komisji weszli: pani dyrektor Danuta Kuś, pani Aleksandra Jureczko oraz pani Justyna Brembor.

W tym roku wybór zwycięzców okazał się wyjątkowo trudny, ponieważ uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom, a dobór repertuaru nie ułatwił komisji zadania.

Po burzliwych obradach jury wyłoniło laureatów w poszczególnych kategoriach:

Klasy pierwsze:

I miejsce – Gabriela Wiera

II miejsce – Klara Wolska

III miejsce – Tomasz Ziernicki

Klasy drugie:

I miejsce – Helena Karpiel

II miejsce – Eliza Blokesz

III miejsce – Natalia Szweda

Klasy trzecie:

I miejsce – Hanna Lemaszewska

II miejsce – Martyna Szendera

III miejsce – Julianna Lewandowska

Zdobywcy miejsc 1 – 3 odebrali pamiątkowe dyplomy oraz książki. Pozostali uczniowie za udział w konkursie otrzymali drobne upominki. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wezmą w kwietniu udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w Wiśle Wielkiej. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie recytatorskim już za rok!

Dorota Chodzidło – Dratwa

Anna Lala – Godziek