Szachy – Awans do zawodów wojewódzkich

8 lutego, 2016 15:34 Opublikowany przez Admin

DSC04296

W piątek 5 lutego szachowa reprezentacja naszej szkoły uzyskała ogromny sukces. Drużyna dziewcząt w składzie Dorota Miklewska i Alicja Ryś wygrały zawody rejonowe! Udało się nam pokonać najlepsze szkoły z powiatu pszczyńskiego i cieszyńskiego. Stało się tak dzięki rewelacyjnej postawie Doroty, która wygrała 6 partii i indywidualnie zajęła pierwsze miejsce. Dobrze spisała się również Ala, która dołożyła 3,5 punktu, co pozwoliło wyprzedzić dwie inne drużyny o pół punktu.

W drużynie chłopców wspaniale zaprezentował się Bartek Rąba, który podobnie jak Dorota, zdobył 6 punktów i wygrał indywidualnie turniej. Warto podkreślić, że nasz reprezentant miał dopiero 8 numer startowy. Niestety, Adamowi Wolanemu szczęście w tym dniu nie sprzyjało i nie zdobył zbyt wielu punktów. Ostatecznie chłopcy zdobyli miejsce szóste, co należy uznać za dobry wynik.

mgr Paweł Więcek

DSC04310