Święto Liczby Pi

22 marca, 2024 08:34 Opublikowany przez Admin

W ubiegły czwartek, 14 marca, obchodziliśmy święto liczby Pi. Z tej okazji poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących ludolfiny oraz jej związek z kołem. Uczniowie na lekcjach matematyki mieli okazję „pokroić” ciasto Pi i kreatywnie pokolorować powstałe kawałki, poznając jednocześnie początkowe cyfry jej rozwinięcia dziesiętnego. Mogli również rozwiązać kolorowe i zabawne rebusy, których rozwiązania zawierały w sobie sylabę „pi”.
               Ponadto podczas długich przerw chętni uczniowie zmierzyli się w szkolnym konkursie „Mistrz pamięci liczby Pi”. I miejsce zajął Igor Kondzielnik (zapamiętał 63 cyfry po przecinku), II miejsce- Kalina Kubik (42 cyfry) i III miejsce- Sabina Pidhorodetska (30cyfr). Serdecznie gratulujemy wygranym !!!

Organizatorki : Nauczyciele Matematyki