Pamiętamy o Seniorach!

7 marca, 2024 08:38 Opublikowany przez Admin

4 marca 2024 roku uczniowie klasy 7 a udali się z odwiedzinami  do Hospicjum Św. Ojca Pio. Był to dla nich wyjątkowy moment- po raz pierwszy mieli okazję spędzić  czas w tym niezwykłym miejscu.

Oprócz drobnych  podarunków, które przygotowała pani Basia Jończyk dla każdego pensjonariusza, uczniowie stanęli na wysokości zadania i zorganizowali turnieje  gier  stolikowych. Były karty, memory, magnesy, chińczyk  i  szachy. Niektórzy uczestnicy zajęć szybko się męczyli i trzeba było dużej kreatywności z naszej strony,  aby zachęcić do wspólnej zabawy. Wielu chciało, aby po prostu tylko porozmawiać czy posiedzieć w towarzystwie pogodnych siódmoklasistów. Uczniowie wykazali się dużą wrażliwością , empatią, pogodą ducha, co korzystnie wpłynęło na panującą atmosferę.

Wizyta ta przyniosła wiele radości mieszkańcom hospicjum. Była także okazją do dzielenia się pozytywną energią i wzajemnym  zrozumieniem, mimo różnicy lat.

Katarzyna Klimczak