Ogólnopolski finał akcji „Odblaskowa Szkoła 2023”

22 marca, 2024 12:20 Opublikowany przez Admin

W środę 20 marca odbył się w Pszczynie ogólnopolski finał akcji „Odblaskowa Szkoła 2023”. Uczniowie klasy IVb, IVc, Va i Vb naszej Szkoła Podstawowa nr 6 Pszczyna uczestniczyli również w tym finale. Przed południem na pszczyńskim rynku odbył się happening, podczas którego dzieci wypuściły do nieba baloniki z helem. Następnie uczniowie przeszli ulicami: Chrobrego, Bogedaina, Korfantego, Jagiełły, Bednorza. Udali się do Pszczyńskiego Centrum Kultury, gdzie odbyła się finałowa gala. Otworzył ją Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Jacek Stelmach, a za udział w konkursie „Odblaskowa szkoła” podziękował dzieciom ambasador akcji – mistrz olimpijski w chodzie na 50 km – Dawid Tomala. Całą galę prowadził komisarz Tomasz Bratek, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W projekcie wzięło udział około 40 tysięcy uczniów z prawie 150 śląskich szkół !!! Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze. GRATULUJEMY !!!