Nasi goście z Chin i Brazylii w Szkole Podstawowej nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi w Pszczynie

7 lutego, 2016 12:57 Opublikowany przez Admin

Od poniedziałku 25 stycznia do piątku 29 stycznia gościliśmy w naszej szkole dwie studentki biorące udział w międzynarodowym projekcie  kidSPEAK studenckiej organizacji AIESEC. Będące po raz pierwszy w Polsce Sherry Zhang z Chin i Amanda Kussano z Brazylii przybliżały nam tradycje i język ojczysty swoich krajów, prowadziły zajęcia ze wszystkimi uczniami naszej placówki. Sherry, studentka pierwszego roku finansów  na uniwersytecie w Sydney, mówiła także  o Australii. Amanda studiująca budownictwo na trzecim roku w Sao Paulo z pasją  uczyła tańczyć sambę brazylijską. Amanda i Sherry spotkały się także z burmistrzem Pszczyny panem Dariuszem Skrobolem, uczestniczyły w balu karnawałowym w naszej szkole i podziwiały piękno naszego regionu. Najbardziej podobał im się zamek i park pszczyński oraz zapora w Goczałkowicach. W sobotę wyjechały też na Szyndzielnię.