Maksymilian Biela Halowym Wicemistrzem Śląska Młodzików

10 marca, 2021 20:23 Opublikowany przez Admin

6 marca w Łodzi odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska Młodzików i Dzieci( U14) w lekkiej atletyce.

Bardzo dobrze na tych zawodach spisał się nasz uczeń Maksymilian Biela, który w nowej konkurencji-wieloskok z wynikiem 10.53m został wicemistrzem województwa śląskiego. Wieloskok polega na oddaniu z rozbiegu trzech skoków (wieloskoków) do piasku. Jest to konkurencja, która ma za zadanie przygotować młodych lekkoatletów do udziału w trudnej dyscyplinie, jaką jest trójskok, który  rozgrywany jest dopiero w kategorii juniora młodszego.

Uczeń klasy 7a startował także w skoku w dal, gdzie uzyskał rekord życiowy 5,06m i zajął 5 miejsce.

Oprócz Maksa naszą szkołę reprezentowała Sara Munari, która pobiła na zawodach dwa rekordy życiowe- w biegu na 60m- 8,99s i na 300m-50.58s.

Warto dodać, że zarówno Sara, jak i Maks debiutują w kategorii młodzik i musieli rywalizować z zawodnikami o rok od siebie starszymi. A w sumie wystartowało 426 zawodników z całego województwa.

Serdecznie gratulujemy!!