Konferencja Erasmus i zielone praktyki

26 marca, 2024 20:41 Opublikowany przez e.migalska

W dniach 20-22 marca nasza nauczycielka Magdalena Kamińska  jako jedna z czterech nauczycielek z Polski uczestniczyła w międzynarodowej konferencji Erasmus+ TCA “Green Practices for Increasing Environmental Sustainability”, zorganizowanej przez Valsts izglītības attīstības aģentūra – Łotewską Agencję Narodową.
Podczas trzydniowego wydarzenia ponad stu nauczycieli, wykładowców uczelni wyższych oraz przedstawicieli instytucji kultury z całej Europy uczestniczyło w wykładach i warsztatach poświęconych zielonym praktykom na rzecz zwiększenia zrównoważonego rozwoju środowiska.
Zostały nawiązane nowe znajomości, pracowano nad wieloma pomysłami, które mamy nadzieję  wdrożyć w naszej szkole. W czasie trwania konferencji był także czas na zwiedzenie Rygi oraz wizytę w Babites Vidusskola – ambasadora  Zielonej Flagi.

Napisany przez: e.migalska