Klasy ósme w Chorzowskim Planetarium

24 marca, 2024 12:13 Opublikowany przez Admin

15 marca br. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wycieczce do Planetarium- Śląskiego Parku Nauki w Chorzowie. W ramach lekcji fizyki uczniowie mogli zapoznać się ze stanowiskami prezentującymi zagadnienia związane z astronomią, doświadczyć zjawisk fizycznych i przede wszystkim „przenieść się” w najgłębsze zakątki kosmosu. Podczas zajęć edukacyjnych pt. „Fascynujący kosmos”, uczniowie poznali takie zagadnienia jak elementy sfery niebieskiej, struktura i składniki Układu Słonecznego, struktura i składniki Galaktyki, struktura Wszechświata, a także poznali czym jest problem odległości we Wszechświecie oraz co stanowi Prawo Keplera. Wiele z tych zagadnień będzie miało kontynuację podczas nauki w szkołach średnich do których nasi ósmoklasiści już niebawem będą aplikować. Taka wiedza na pewno przyda się im w niedalekiej przyszłości.