Eskulapiada Miejska – Tychy 2024

21 kwietnia, 2024 23:02 Opublikowany przez Admin

9 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach miała miejsce Eskulapiada Miejska.  Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 8 a – Martyna Ferens, Hanna Gatner i Zuzanna Grucka.
Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów ochrony i doskonalenia zdrowia,  zasad utrzymywania higieny osobistej i otoczenia, zasad zdrowego żywienia, znaczenia aktywności ruchowej dla naszego zdrowia, prawidłowego rozkładu dnia ucznia i odpowiednich sposobów wypoczynku, problematyki uzależnień od nikotyny, alkoholu i narkotyków, zapobiegania chorobom zakaźnym ( szczególnie HIV/AIDS) oraz cywilizacyjnym, zapobiegania urazom i wypadkom (w domu, w szkole i na drodze) oraz z  zasad udzielania pierwszej pomocy.
Po części teoretycznej przyszedł czas na część praktyczną. Sprawdzano umiejętność przenoszenia rannego na noszach, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej a na koniec- tor sprawności fizycznej.
Każdy dał z siebie wszystko. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej Olimpiadzie. Zdobytą wiedzę  na pewno wykorzystamy w życiu codziennym!

Opiekun: Barbara Stolecka