Żyjmy zdrowo! – Akademia LUBELLA

11 października, 2023 13:12 Opublikowany przez Admin

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w programie „Akademia Lubella”. Został on zrealizowany z uczniami klasy 6b. W ramach programu przeprowadzono cykl lekcji, podczas których słuchacze poznali 5 zasad zdrowego życia. Są to: proporcje, różnorodność, aktywność fizyczna, odpoczynek oraz higiena. Dowiedzieli się, jak komponować zróżnicowane i wartościowe posiłki, czego potrzebują, by żyć zdrowo. Podczas spotkań poznali również prawidłowe zachowania związane z niemarnowaniem jedzenia, docenili samodzielne przygotowywanie posiłków, a także wartości płynące ze wspólnego ich spożywania. Dyskutowali na temat higieny spożywania posiłków. Omówili idee foodsharingu. Działa on według dwóch podstawowych zasad: 1. Zgłodniałeś – weź sobie coś do jedzenia. 2. Masz za dużo – podziel się. W ramach podsumowania uczniowie wypełnili test, w którym sprawdzili swoją wiedzę zdobytą podczas spotkań. Zdobyliśmy certyfikat uczestnictwa w programie. Mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym przystąpimy do niego ponownie!

🍅🥕🍎🥦Opracowała : Barbara Stolecka 🍅🥕🍎🥦