Zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

18 czerwca, 2024 13:22 Opublikowany przez e.migalska

Nasza szkoła uczestniczyła w XVII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”. Jest to inicjatywa Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Polskiej Federacji Producentów Żywności Związek Pracodawców propagująca zdrowy styl życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu: propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Współrealizatorami Programu są: Fundacja Żywność, Aktywność Fizyczna i Zdrowie oraz Państwowe Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne z terenu całej Polski. Patronami Programu są: Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW w Warszawie, Federacja Konsumentów oraz Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością.
Program objęty jest honorowymi patronatami: Minister Zdrowia, Ministra Edukacji i Nauki, Ministra Sportu i Turystyki oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W czasie godzin z wychowawcą, zajęć wychowania fizycznego czy prelekcji z dietetykiem nasi uczniowie dowiedzieli się jak ułożyć zbilansowaną dietę, przypomnieli sobie o walorach aktywności fizycznej i jej wpływie na zdrowy tryb życia czy też Jak nie marnować żywności, czyli o przechowywaniu produktów w domu. Mamy nadzieję, że program przyczynił się do propagowania zdrowego trybu życia wśród naszych wychowanków. Pragniemy kontynuować nasze działania w przyszłym roku szkolnym.

Magdalena Kamińska

Napisany przez: e.migalska