XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP 6 w Pszczynie

21 listopada, 2023 22:25 Opublikowany przez Admin

W piątek 17.11.2023 r. w naszej szkole celebrowaliśmy Święto Tabliczki Mnożenia. Na lekcjach pojawili się klasowi egzaminatorzy, którzy sprawdzali znajomość tajników mnożenia wśród uczniów swojej klasy zdających egzamin pisemny z tej umiejętności. Za bezbłędne odpowiedzi można było zdobyć certyfikat pomyślnego zdania egzaminu oraz odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia, a także plus z aktywności- co szczególnie uradowało uczniów.

Z okazji tego święta i zbliżających się Andrzejek uczniowie otrzymali też ‘Tabliczki szczęścia’- udostępnione darmowo przez p. Anię Parzyszek (autorkę wielu rewelacyjnych materiałów dydaktycznych ze strony Królowa Matma). Te zabawne kupony z przepowiednią pomogły utrwalić mnożenie i dzielenie, a dzięki przypisaniu wynikom działań liter uczniowie mogli odszyfrować hasło- przepowiednię oraz otrzymać dodatkowego plusa za bezbłędne rozwiązanie.

To była wspaniała rozrywka dla uczniów, którzy już czekają z niecierpliwością na następną edycję tego niezwykłego matematycznego święta.

Opracowały: n-lki matematyki SP 6