Wykonaliśmy solarny piekarnik! :)

6 maja, 2024 11:40 Opublikowany przez nauczyciel

Za nami kolejne działania w ramach projektu “Postaw na słońce” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Tym razem naszym celem było promowanie świadomości na temat tego, że słońce może służyć do produkcji energii. Kolegów z klasy 7B poprosiliśmy o wykonanie strony internetowej postawnasloncesp6.wordpress.com, na której będziemy zamieszczać wykonane przez nas materiały. Można się dzięki niej dowiedzieć, czym są odnawialne źródła energii i zrozumieć, dlaczego nieodnawialne źródła energii są szkodliwe dla środowiska.

Podczas zajęć nasi koledzy mogli sprawdzić swoją kreatywność, wykonując maskotki słońca i dyskutując, jak powinna wyglądać przyszłość naszej planety w kwestii ochrony środowiska. W niektórych klasach przeprowadziliśmy eksperymenty pokazujące moc słońca – wykonaliśmy solarne piekarniki, dzięki którym udało nam się rozpuścić czekoladę! Pokazało to nam, że słońce naprawdę może służyć do produkcji prądu. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za zainteresowanie i aktywny udział!

Opiekunka – Anna Kubica

Napisany przez: nauczyciel