Wycieczka do Muzeum Powstań Śląskich

30 marca, 2022 10:43 Opublikowany przez Admin

W piątek 25 marca siódme klasy wyjechały na edukacyjną wycieczkę do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach oraz do Muzeum Miejskiego w Żorach.
Wycieczka nie była typową wycieczką, która polega na biernym zerkaniu na muzealne eksponaty. W Świętochłowicach dzieci, po obejrzeniu filmu z Franciszkiem Pieczką w roli głównej, musiały wykonać niełatwe zadania związane z historią powstań śląskich i plebiscytu na Górnym Śląsku. Trzeba było znaleźć wyniku plebiscytu w Pszczynie, zdobyć informację, jak nazywał się powstańczy samochód pancerny, czy też określić, czego dotyczyła akcja „Mosty”.
Muzeum miejskie w Żorach oferowało zupełnie inne klimaty. Najważniejszą częścią zbiorów były afrykańskie maski. Chyba największe zdziwienie budził fakt, że takie maski zrobione z drewna są trzymane przez tancerza w… zębach. Również w tym muzeum nie można było leniuchować, bo na zakończenie wizyty uczniowie musieli zaprojektować swoją własną maskę.
Wyjazd zatem udany, tym bardziej, że sprzyjała pogoda.