WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK

25 listopada, 2019 10:13 Opublikowany przez Admin

25 października uczniowie klas 5 – 8 pojechali do Warszawy – do Centrum Nauki Kopernik.

Przez kilka godzin poznawali świat fizyki, chemii, biologii – zwiedzali, obserwowali, eksperymentowali, sprawdzali, testowali, zadawali pytania. Aby uruchomić jakiś eksponat, niejednokrotnie musieli coś przekręcić, dotknąć, a nawet podskoczyć lub krzyknąć. Wzięli też udział w spektaklu Teatru Wysokich Napięć, gdzie obejrzeli fascynujący pokaz wyładowań atmosferycznych.

Wizyta w Centrum Nauki to zdobywanie wiedzy, ale i świetna zabawa.

Przy okazji uczniowie zobaczyli ważne miejsca w stolicy – Stare Miasto, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, most Świętokrzyski, Stadion Narodowy. Niestety, tego dnia Warszawa była spowita mgłą, więc najwyższe budynki, jak np. Pałac Kultury i Nauki zobaczyli tylko częściowo.

Była to już druga wycieczka do Centrum Nauki Kopernik i z pewnością nie ostatnia, gdyż cieszy się ona dużą popularnością wśród uczniów.