Wizyta przygotowawcza w Scoala gimnaziala Ion Borcea w miejscowości Agigea w Rumunii.

2 kwietnia, 2023 21:51 Opublikowany przez Admin

W dniach 30.03.2023 – 01.04.2023 odbył się wyjazd w ramach wizyty przygotowawczej w Scoala gimnaziala Ion Borcea w miejscowości Agigea w Rumunii. Celem wizyty było przygotowanie do mobilności ponadnarodowej w ramach przedsięwzięcia „Od gór do morza – poznaję i zwiedzam moją małą ojczyznę” realizowanego w projekcie „Ponadnarodowa mobilność uczniów” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W dniu 31.03.2023 dyrektor Scoala gimnaziala Ion Borcea Doinita Doinita Sîrbu,  koordynator szkoły rumuńskiej, nauczyciel języka angielskiego Ghionul Gogoasa-Gelal wraz z  dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 6 im. ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie Danutą Kuś, Magdaleną Kamińską koordynatorem SP6, nauczycielem języka angielskiego, opracowali szczegóły umowy pomiędzy naszymi placówkami, przygotowali i planowali program mobilności uczniowskiej przewidzianej na ostatni tydzień kwietnia.
Podczas wizyty zwiedziłyśmy szkołę i tereny przyległe, zapoznałyśmy się z możliwościami lokalowymi, gastronomicznymi oraz atrakcjami przewidzianymi na czas pobytu naszych wychowanków w Rumunii i realizacji przedsięwzięcia PO WER. Zostałyśmy bardzo mile i ciepło przyjęte przez szkołę goszcząca i możemy być pewni, że nasi uczniowie będą się czuli tam jak u siebie w domu. A oto kilka zdjęć z naszej wizyty.

Koordynator przedsięwzięcia
Magdalena Kamińska