Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczestników projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2021-1-PMU-4361

24 marca, 2023 15:52 Opublikowany przez Admin

Uczestnicy przedsięwzięcia „Od gór do morza – poznaję i zwiedzam moją małą ojczyznę” realizowanego w projekcie „Ponadnarodowa mobilność uczniów” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2021-1-PMU-4361 współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej organizowanych przez Harcerskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Hufca Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej w Czechowicach-Dziedzicach. Prowadzący ks. hm Marek Różycki HR najpierw przeprowadził szkolenie podstawowe HOPR: przedstawił sytuacje wypadkowe, wezwanie pomocy i podejście do poszkodowanego oraz omówił odpowiedzialność karną w razie nieudzielenia pierwszej pomocy. Następnie wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy, aby wraz z druhami Filipem, Konradem, Miłoszem i Sebastianem- ratownikami Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ćwiczyć pozycję boczną ustaloną, podejście do poszkodowanego oraz resuscytację krążeniowo-oddechową, czyli RKO. Zajęcia zakończyły się prezentacją AED. Bardzo dziękujemy harcerzom ZHR za przeprowadzenie szkolenia.

koordynator projektu
Magdalena Kamińska