Warsztaty językowe w klasie 5a

23 maja, 2021 21:23 Opublikowany przez Admin

11 maja uczniowie klasy 5a uczestniczący w zajęciach z j. niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start” wzięli udział w warsztatach dwujęzycznych prowadzonych przez panią Iwonę Hanysek – doradcę ds. dwujęzyczności w województwie śląskim, która jest także pracownikiem Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach.
Było to fantastyczne spotkanie z Oscarem Troplowitzem – niemieckim wynalazcą z Gliwic – twórcą m.in. kremu Nivea.
Uczniowie dzielnie zmagali się z biografią niezwykłego aptekarza, rozwiązywali zagadki, poznawali nowe słówka w języku niemieckim – a to wszystko przy użyciu aplikacji Nearpod.
Bardzo dziękujemy Pani Iwonie za wspaniałe warsztaty oraz przekazaną niespodziankę 😉
Może i Ty chcesz dowiedzieć się czegoś o twórcy pasty do zębów? 😊