Warsztaty dla uczniów klas 8 pt. „Środki zastępcze i nowe substancje psychoaktywne. Igranie ze śmiercią.”

12 grudnia, 2023 20:29 Opublikowany przez Admin

W  piątek 8 grudnia 2023 w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas 8a i 8b pt. „Środki zastępcze i nowe substancje psychoaktywne. Igranie ze śmiercią” zorganizowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach sekcję Promocji Zdrowia i Komunikacji Społecznej. Panie Paulina i Iwona najpierw zapoznały uczniów z częścią teoretyczną dotyczącą substancji zastępczych, psychoaktywnych oraz dopalaczy. Uczniowie mogli doświadczyć jak funkcjonuje osoba pod wpływem wyżej wymienionych środków przechodząc przez tor przeszkód w alkogoglach i narkogoglach. Dużym wyzwaniem było choćby chodzenie po linii prostej,  zwykłe ułożenie wieży z kubków czy narysowanie psa, który powstał z poszczególnych liter alfabetu. Mamy nadzieję, że pokazanie młodzieży w tak przystępny sposób jak naprawdę zachowuje się nasz organizm i że nie mamy nad nim kontroli zapobiegnie choćby próbie zażycia tego typu substancji.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pracownikom Sanepidu w Tychach i serdecznie zapraszamy na kolejne niezwykle ciekawe warsztaty w przyszłym roku szkolnym.
opracowała: Magdalena Kamińska