Uczta na Olimpie w naszej Szkole

9 października, 2019 18:36 Opublikowany przez Admin

W ostatnich dniach na korytarzu naszej szkoły można było zobaczyć greckich bogów i boginie. Wcielili się w nich uczniowie klasy 5a, 5b i 5d, którzy ucztą na Olimpie podsumowali lekcje języka polskiego poświęcone mitologii greckiej. Podczas cyklu lekcji piątoklasiści poznawali mity greckie, bogów, herosów i bohaterów greckich. Uczniowie musieli zaprojektować sobie stroje z charakterystycznymi atrybutami i wykazać się wiedzą o wylosowanym bogu. Wśród gości można było zobaczyć Hadesa, Heliosa, Posejdona, Aresa, Atenę, Afrodytę i wielu innych. Przewodniczył im gromowładny Zeus – w tej roli Robert Martirosyan. Wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu strojów, a uczniom za kreatywność. Oby wiedza, którą zdobyli o starożytnej Grecji, pozostała na długo w ich pamięci.

Aleksandra Jureczko