Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I – III

13 kwietnia, 2016 20:41 Opublikowany przez Admin

W dniu 4 IV 2016r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I – III. W tym roku uczniowie recytowali wiersze: Wandy Chotomskiej, Józefa Czechowicza, Seweryna Topczewskiego i Ewy Szelburg – Zarembiny. Celem konkursu było przybliżenie utworów poetów, rozwijanie zainteresowań i zamiłowań czytelniczych, kształtowanie umiejętności zapamiętywania przez dzieci utworów, pobudzanie aktywności uczniów.

Do konkursu przystąpiło 27 uczniów z klas I – III. Ocenie podlegały: dobór tekstu do możliwości ucznia, sposób interpretacji przedstawionego utworu, ogólne wrażenia artystyczne, pamięciowe opanowanie tekstu. Uczestnicy konkursu byli oceniani w trzech kategoriach: kategorii klas I, II i III. Jury w składzie: pani dyrektor Danuta Kuś, pani Katarzyna Klimczak i pani Aleksandra Kapera przyznało następujące miejsca:

w kategorii klas I:

I m. Kordoń Wojciech – I e

II m. Jędrzejko Julia – I b

III m. Foltyn Kamila – I d

wyróżnienie: Krajewska Magdalena – I d

DSC09096

w kategorii klas II:

I m. Masiul Nadia – II a

II m. Wieciech Wiktor – II e

III m. Ziebura Żaneta – II a

wyróżnienie: Brajan Bartas – II d

DSC09367

w kategorii klas III:

I m. Miklewska Dorota – III c

II m. Mika Kornelia – III c

III m. Deringer Aleksandra – III b

DSC09399

Dzieci otrzymały nagrody oraz drobne upominki. Wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu serdecznie gratulujemy pięknych wystąpień.

Anna Lala – Godziek

Jolanta Kulicka