Szkolny konkurs literacki – wyniki

3 kwietnia, 2022 09:12 Opublikowany przez Admin

W grudniu 2021 roku dla uczniów klasIV-VIII został ogłoszony konkurs, którego celem było zachęcanie do twórczej aktywności literackiej.

Zadanie polegało  na napisaniu wiersza o tematyce związanej ze świętami Bożego Narodzenia. Tekst musiał spełniać pewne wymagania- składać się z co najmniej trzech zwrotek czterowersowych, rymowanych,  z dodatkiem różnorodnych środków stylistycznych.

Spośród wszystkich prac komisja wyróżniła cztery, które zostały nagrodzone dyplomami i pięknymi albumami. Są to utwory:

„Świąteczny czas” Melanii Karpiel

„Święta” Hanny Dziubińskiej

„Wigilijny wieczór” Huberta Kupca

„Te święta każdy inaczej zapamięta” Weroniki Żemły

Uroczyste wręczenie nagród przez Panią Dyrektor miało miejsce w dniu dzisiejszym, tj. 30 marca 2022 roku.

Dziękujemy uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Katarzyna Klimczak, Aleksandra Jureczko i Jolanta Harazin