Sukces uczennicy w konkursie pt. „TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA”

27 lutego, 2022 20:19 Opublikowany przez Admin

W listopadzie odbył się konkurs plastyczny pt. „TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA” na ekologiczny plakat z zakresu efektów likwidacji niskiej emisji, zorganizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Prace konkursowe musiały być tematycznie związane z przyrodą, ze zmianami, jakie zaszły lub powinny zajść w otoczeniu uczniów dzięki środkom Unii Europejskiej wykorzystanym na ochronę środowiska, w tym na ochronę powietrza. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły, którzy wykazali się dużą kreatywnością i wykonali wiele pięknych prac.

Miło nam poinformować, że wielki sukces osiągnęła Laura Paździor, uczennica klasy VII b, która zajęła I miejsce w kategorii wiekowej 12 – 13 lat.

To wielkie osiągnięcie, gdyż w konkursie wzięło udział aż 213 uczniów z województwa śląskiego w 5 kategoriach wiekowych.

Za zwycięstwo Laura otrzymała dyplom uznania oraz nagrodę rzeczową w postaci drona.

Nagrody zostały uroczyście wręczone przez prezesów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach – Tomasza Bednarka i Adama Lewandowskiego oraz Przewodniczącą Jury Konkursu – Aleksandrę Kuszkę.

Uroczystość odbyła się w Katowicach.

SERDECZNIE GRATULUJEMY LAURZE SUKCESU!

Beata Kieruzel