SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

27 lutego, 2023 08:45 Opublikowany przez Admin

🥕🍓🥦🍊 SPOTKANIE Z DIETETYKIEM 🍊🥦🍓🥕

Dnia 24 lutego 2023 roku gościła w naszej szkole dietetyk – pani Klaudia Chwedyna, która wygłosiła prelekcję na temat zdrowego żywienia. Spotkanie było okazją do przypomnienia sobie przez uczniów zasad prawidłowego odżywiania. W trakcie pogadanki prelegentka szczególną uwagę zwróciła na znaczenie pierwszego śniadania. Powinno się go zjeść każdego dnia przed wyjściem do szkoły, o czym nie wszyscy uczniowie pamiętają. Podkreśliła również, jak istotne dla zdrowia jest spożywanie dobrze zbilansowanych pięciu posiłków dziennie. Przekonywała, że bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają warzywa i owoce, które powinny być składnikiem każdego posiłku. Uczniowie dowiedzieli się, jak duże znaczenie ma picie wody oraz jakie szkody w naszym organizmie wyrządza nadmierne spożycie cukru. Dziękujemy pani Klaudii za ciekawe zajęcia. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas spotkania pomoże naszym uczniom wyeliminować błędy w sposobie żywienia, co pozytywnie wpłynie na ich zdrowie.

Opracowała: Barbara Stolecka