SOLIDARNI Z UKRAINĄ #NAPOMOCUKRAINIE

28 lutego, 2022 20:43 Opublikowany przez Admin

SOLIDARNI Z UKRAINĄ #NAPOMOCUKRAINIE
UWAGA PILNE !!! W związku z prośbą harcerzy ZHP działających w tym momencie przy granicy z Ukrainą prosimy o pomoc humanitarną. ZHP organizuje punkt medyczny przy jednym z przejść granicznych. Zwracamy się z prośbą o pomoc w zorganizowaniu potrzebnego wyposażenia:
– opatrunki
– bandaże
– gazy duże
– opatrunki na odciski
– podkłady jednorazowe
– chusteczki higieniczne
– ręczniki papierowe
– elektrolity i witaminy do rozpuszczania w wodzie
– koce i folia NRC
CZEKAMY NA POMOC DO 01.03.2022 DO GODZINY 16:00

W ramach pomocy dla mieszkańców Ukrainy nasza szkoła postanowiła włączyć się aktywnie w działanie podejmowane przez Urząd Miasta w Pszczynie, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Polski Czerwony Krzyż Bielsko Biała oraz Grupa Ratownicza HKR Pszczyna.
AKCJA POMOCY DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY
Będziemy zbierać m.in.
➡️ żywność z długim terminem przydatności (konserwy, przetwory, ryż, kasze, makarony, cukier, mąka, olej spożywczy)
➡️ pościel, koce, śpiwory, karimaty,
➡️ środki higieniczne i kosmetyki.
• TERMIN ZBIÓRKI OD 1.03.2022 DO 04.03.2022 DO GODZINY 15:00

Tyskie Centrum Języka Rosyjskiego i Ukraińskiego we współpracy z Punktem Pomocy Cudzoziemcom w Tychach organizuje darmowe lekcje języka polskiego dla ukraińskich dzieci. W związku z tym zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do składania darów. Potrzebne są materiały szkolne: plecaki, piórniki, zeszyty, bloki rysunkowe, długopisy, ołówki, kredki, pisaki, wyposażenie piórnika – klej, nożyczki, gumki do gumowania. Ponadto kolorowanki, a także gry – stolikowe czy karciane. Te materiały pomogą dzieciom w lepszej i przyjemniejszej nauce.
• ARTYKUŁY SZKOLNE I PAPIERNICZE OD 1.03.2022 DO 11.03.2022

Barbara Czernecka \ Sylwia Wituła \ Aleksander Byrski