Pszczyna organizuje zbiórkę darów dla Buczy

8 kwietnia, 2022 08:08 Opublikowany przez Admin

Drodzy rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie. Serdecznie dziękujemy za dotychczasową pomoc i włączenie się w zbiórkę artykułów spożywczych i higienicznych dla Ukrainy. Zgromadzone artykuły chcemy przekazać do budynku przy ul. Bogedaina 16A w którym zorganizowana zostanie zbiórka dla konwoju humanitarnego, który pojedzie do Buczy. Gdyby chcieli Państwo włączyć się w kolejną zbiórkę zapraszamy do przynoszenia niżej wymienionych produktów:

Lista podstawowych produktów:

Potrzeby cywilne:

– generatory diesel 5-10 kW
– generatory diesel 10-25 kW
– przedłużacze zewnętrzne
– lampy, latarnie (najlepiej z możliwością ładowania baterii)
– lampy czołówki
– świece, zapalniczki, zapalarki
– kuchenki turystyczne + butle gazowe turystyczne

Sprzęt i artykuły medyczne:
– środki przeciwbólowe
– bandaże i plastry
– środki odkażające na rany
– opaski uciskowe – plastry nieprzepuszczające

Produkty żywnościowe (o długiej dacie przydatności lub posiłki do szybkiego przygotowania:

– mleko o  długim terminie przydatności – puszki : mięso, ryby, warzywa – olej słonecznikowy – ryż, kasze – płatki śniadaniowe – makarony – zupy, sosy instant – batony energetyczne – biszkopty i herbatniki – suchary – suszone owoce – orzechy – żywność liofilizowana – przetwory i pakowane półprodukty

Produkty dla dzieci:

– pieluszki (najwięcej rozmiarów 3 i 5 ) – mleko dla niemowląt – posiłki w słoiczkach – mleko w proszku – mokre chusteczki – butelki na pokarm, smoczki, termosy – dziecięce ubranka i buty (wiosenne)

Inne potrzeby:

– ciepłe koce, poduszki, pościel – produkty higieny osobistej (szczoteczki i pasty do zębów, mydła, mokre chusteczki, szampony, żele) – papier toaletowy i ręczniki papierowe – produkty do higieny intymnej – pieluchy dla dorosłych

Sprzęt i artykuły dla obrony terytorialnej:

– baterie i powerbanki, ładowarki – śpiwory i karimaty – lampy akumulatorowe – czołówki – ochraniacze na kolana i łokcie – lampy gazowe – artykuły do tamowania krwi – okulary taktyczne – płyny alkoholowe do ogrzewaczy – koce- bielizna termiczna – bielizna i skarpety – odzież polarowa

Zbiórka trwa do 12 kwietnia 2022 roku do godziny 16:00. Artykuły można zostawić w pierwszym boksie w naszej szatni szkolnej. Zebrane artykuły 13 kwietnia zostaną przekazane do organizatorów akcji.

Pozdrawiamy. Weronika Leksa, Magdalena Jaworska, Aleksander Byrski