Projekt „Weihnachtskarten”

3 marca, 2020 08:25 Opublikowany przez Admin

eTwinning w naszej szkole – Projekt „Weihnachtskarten”

Pod koniec roku na korytarzu naszej szkoły oraz w sali nr 20 można było zobaczyć efekt współpracy uczniów klas 7 i 8 naszej szkoły z czterema szkołami partnerskimi: z Estonii, Włoch, Armenii oraz Tychów. W ramach programu eTwinning uczniowie samodzielnie zaprojektowali i własnoręcznie wykonali przepiękne kartki bożonarodzeniowe. Wcześniej, na lekcjach języka niemieckiego uczniowie poznawali zwyczaje i tradycje świąteczne oraz przygotowywali się do napisania życzeń świątecznych w języku niemieckim. Wszystkie kartki zostały zeskanowane, dzięki czemu mogliśmy stworzyć wirtualną galerię, zanim rozesłaliśmy nasze kartki do szkół partnerskich. Z otrzymanych kartek stworzyliśmy galerię w naszej szkole. Wymiana kartek była dla naszych uczniów świetną okazją do praktycznego wykorzystania swoich umiejętności językowych oraz do nawiązania kontaktu z uczniami z innych szkół europejskich.