Projekt ”Ponadnarodowej Mobilności Uczniów”

10 lutego, 2023 10:35 Opublikowany przez Admin

Z radością informujemy, że nasza szkoła od 1 marca 2023 roku do 30 czerwca 2023 roku będzie realizowała projekt ”Ponadnarodowej Mobilności Uczniów”, w ramach programu ”PO WER” (Program Wiedza Edukacja Rozwój) Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) „Od gór do morza – poznaję i zwiedzam moja małą ojczyznę.” nr 2021 – 1 – PMU – 4361.

Rekrutacja będzie odbywała się w sposób jawny i otwarty w formie konkursu wiedzy przyrodniczo – geograficzno – językowego o Polsce (Śląsk i Beskidy) i Rumunii. Pytania będą zarówno pytaniami otwartymi jak i zamkniętymi sprawdzającymi wiedzę i umiejętności uczniów. Spośród wszystkich biorących udział w rekrutacji zostaną wybrane 2 grupy: grupa dzieci zakwalifikowanych do wyjazdu (20 uczniów) oraz grupa rezerwowa.

Udział w projekcie oznacza dwudziestogodzinne przygotowanie językowo – kulturowe do uczestnictwa w wyjeździe do szkoły partnerskiej w miejscowości Agigea (Rumunia) nad Morzem Czarnym, a także tygodniowy pobyt w szkole partnerskiej (w tym dwa dni są przeznaczone na podróż, a 5 dni to zajęcia merytoryczne). Udział w projekcie jest bezpłatny dla wszystkich uczestników wyłonionych w procesie rekrutacji i jest w całości refundowany ze środków przyznanych Szkole w ramach Funduszy Europejskich z programu PO WER. Wszystkich chętnych rodziców prosimy o zgłaszanie dzieci do koordynatora projektu Magdalena Kamińskiej wyłącznie poprzez dziennik elektroniczny do poniedziałku 13 lutego 2023r. Na chętnych czekamy już we wtorek 14 lutego o godzinie 15.35.

Zachęcamy do wzięcia udziału.

koordynator projektu Magdalena Kamińska