Pomoc ośrodkom medycznym w Afryce

3 października, 2021 12:43 Opublikowany przez Admin

Na wstępie bardzo dziękujemy za tak ogromne zaangażowanie z Państwa strony w zbiórkę makulatury na rzecz małego Filipka. Razem pozbieraliśmy prawie 3 tony. Jednocześnie zachęcamy do udziału w kolejnej akcji już 8 i 9 grudnia.
Razem możemy więcej!

Zapraszamy do udziału w następnej akcji:
Po raz kolejny w naszej szkole jest organizowana zbiórka na rzecz Fundacji Redemptoris Missio z Poznania, zajmującej się pomocą ośrodkom medycznym w Afryce. Tam, w surowych warunkach życia nietrudno o rany, oparzenia i urazy.
Na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci. Skaleczenia, otarcia, czy oparzenia, to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy. W tropiku plagą są także ugryzienia i ukłucia owadów.

Najbiedniejsi z pacjentów trafiają do przychodni i szpitali misyjnych. Niestety tam, często brakuje nawet podstawowych opatrunków. Wspólne możemy to zmienić.

Co jest potrzebne?
Opatrunki:
gazy jałowe i niejałowe o rozmiarach 0,5 m2 i 1 m2
kompresy jałowe (wszystkie rozmiary)
kompresy niejałowe
plastry na rolkach
opaski dziane i elastyczne
rękawice jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary)

Te rzeczy możesz nabyć bez trudu w każdej aptece, a następnie przynieść do szkoły i zostawić w szatni lub szkolnej bibliotece w specjalnie oznakowanych pudełkach.
Akcja trwa do 26 listopada 2021.
Liczymy na Państwa pomoc i zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce.

Zbieramy tylko środki opatrunkowe wymienione w czterech pierwszych punktach:

Magdalena Kamińska, Ewelina Migalska, Klaudia Śledzińska