POEZJA I PROZA KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO

7 czerwca, 2022 11:28 Opublikowany przez Admin

Dnia 3 czerwca 2022 r. w naszej szkole po raz pierwszy od czasu pandemii odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas 4-7. W skład jury weszły panie: dyrektor Danuta Kuś, Justyna Brembor i Barbara Pieńko. Przebieg konkursu uwiecznił na zdjęciach pan Aleksander Byrski. Konkurs rozpoczął się prezentacją, którą przygotowała pani Aleksandra Jureczko. Z ekranu popłynął ciepły głos Jana Twardowskiego  i słowa: „Aniele Boży Stróżu mój. Ty właśnie nie stój przy mnie (…)”.Obejrzeliśmy zdjęcia Patrona, wysłuchaliśmy muzycznej wersji utworu „Śpieszmy się kochać ludzi”. Prawdziwą przyjemność sprawiło nam wysłuchanie wszystkich uczestników konkursu. Stres nieraz dawał o sobie znać… Jury z uwagą wysłuchało  i surowo oceniło każdego recytatora. Po krótkich obradach przedstawiło wyniki:

I miejsce zajęła Martyna Ferens, uczennica klasy 6a- ,, O diabłach i aniołach”

II miejsce- Marcin Świerkot, uczeń klasy 5b -„W klasie”

III miejsce –Mikołaj Bartosz, uczeń klasy 5a – „W klasie”

Wyróżniono troje recytatorów:

Sonię Czerwińską ( kl.6a) -,, Bliscy i oddaleni”

Alesię Diordiiashenko ( kl. 6b)-,, W klasie”

Kiryła Ryżykowa (kl.6b) -,, Zwyczajny”

Pani Dyrektor wręczyła zwycięzcom i wyróżnionym nagrody książkowe, a pozostałym  uczestnikom dyplomy i skromne podarunki .

Zapraszamy wszystkich już za rok!

Opracowała: Katarzyna Klimczak