Podsumowanie projektu etwinning „Anglo Maniacs go green”

14 czerwca, 2023 09:15 Opublikowany przez Admin

🌿🌳🌲 Podsumowanie projektu etwinning „Anglo Maniacs go green” 🌿🌳🌲

W roku szkolnym 2022/2023 dwie klasy Ib oraz IIIc brały udział w projekcie etwinning „Anglo Maniacs go green”. Przez cały rok szkolny uczniowie wraz z wychowawcami wykonywali różne zadania wraz ze swoimi kolegami i koleżankami ze Słowenii i Holandii.Jesień to czas przedstawienia się. Nasi uczniowie wykonali piękne twarze tylko z liści i patyczków. W zimie wspólnie przygowowali ozdoby świąteczne wykonane z szyszek, koreczków i innych materiałów z recyklingu, które następnie zostały wysłane do szkół partnerskich. Nasi koleżanki i koledzy powiesili je na swoich drzewkach Bożonarodzeniowych. Wiosną sadziliśmy nasiona, by następnie obserwować jak powolutku kiełkują, pączkują i rozkwitają. A żeby było ciekawiej to zrobiliśmy to w starych kaloszach:) Ostatnim zadaniem były spacery i obserwacja przyrody. Klasa III c wybrała się do parku Zwierzyniec i nad staw Cyranka, natomiast nasi najmłodsi uczniowie pracowali w pobliżu naszej szkoły.Mamy nadzieję, że ów projekt jest dopiero początkiem dalszej współpracy zaprzyjaźnionych szkół, a prowadzone działania przyczynią się do dbania o naszą zieloną planetę.

🌿🌳🌲 Opracowała: Magdalena Kamińska 🌿🌳🌲

WIĘCEJ ZDJĘĆ POD LINKIEM :