„OD SPORTU SZKOLNEGO DO KLUBOWEGO – OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MISTRZÓW BADMINTONA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH”

16 marca, 2020 15:34 Opublikowany przez Admin

Kolejny sportowy sukces uczniów naszej szkoły. Dnia 5-8 marca 2020 odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Badmintonie. Rangę tych zawodów podkreśliła obecność Ministra Edukacji Narodowej Pana Dariusza Piontkowskiego, który otworzył oficjalnie zawody. Reprezentacja szkoły w składzie :Olga Szwarnowiecka, Hanna Stachera, Damian Zimnol, Nikodem Mączka oraz opiekun Wojciech Widawski udali się w daleką podróż do Białegostoku. Przez trzy dni walczyli z badmintonistami z całej Polski, którzy na co dzień trenują w klubach sportowych. Wyjazd zaowocował świetnym wynikiem sportowym.
Dziewczyny które startowały w Igrzyskach Dzieci zajęły 3 miejsce w Polsce. Jest to ogromny sukces. Zawodniczki dostarczyły ogromnych emocji, pokazały świetną grę, walkę i charakter. Patrząc jak się rozwijają możemy być przekonani, że w przyszłości będą odnosiły kolejne sukcesy. Trzeba dodać że uczennice będą mogły za rok startować w kat. Igrzysk Dzieci, ponieważ są rok młodsze od całej stawki, która startowała w MP.
Na wyróżnienie zasługują również nasi chłopcy, którzy startowali w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Prezentowali w turnieju świetny poziom sportowy. Po zaciętej walce w grupie chłopcom nie udało się wejść do półfinału, ale to nie podkopało ich motywacji i ostatecznie wywalczyli
5 miejsce w Polsce. Jest to niewątpliwie jeden z największych sukcesów sportowych w naszej szkole.
Serdecznie gratulujemy Panu Damianowi Pławeckiemu, ponieważ to pod jego okiem na co dzień nasi uczniowie trenują i podnoszą swoje umiejętności gry w Badmintona.
Szczególne podziękowania dla Pani Ewy Pławeckiej, która włożyła ogromny trud w pomoc szkole przy organizacji. wyjazdu.