„Od gór do morza – zwiedzam i poznaję moją małą ojczyznę”

22 marca, 2023 10:42 Opublikowany przez Admin

Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Jana Twardowskiego od 1 marca 2023r. rozpoczyna realizację przedsięwzięcia „Od gór do morza – zwiedzam i poznaję moją małą ojczyznę” finansowanego z Funduszy Europejskichw ramach „Ponadnarodowej Mobilności Uczniów” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)

Nr projektu: 2021-1-PMU-4361

Czas trwania projektu: 1.03.2023 – 30.06.2023

Całkowity koszt przedsięwzięcia 95 364,00 PLN

Koordynator projektu: mgr Magdalena Kamińska

W czasie trwania przedsięwzięcia, w ramach „Ponadnarodowej Mobilności Uczniów” grupa 20 uczniów z klas siódmych i ósmych wraz z 3 opiekunami wyjedzie na tygodniowy pobyt do miejscowości Agigea w Rumunii.

Cele projektu:

1. Wzrost i rozwój kompetencji kluczowych uczniów naszej placówki.
  2. Kreatywność, zdolność uczenia się i stosowanie innowacji przyczynia się do całkowitego rozwoju młodego człowieka.
  3. Posiadanie zaawansowanychkompetencji w zakresie wielojęzyczności, rozumienia i tworzenia informacji czy użycia nowoczesnych technologii komputerowych
  4. Oprócz kompetencji przede wszystkim językowych nasi uczniowie mieli szansęnabyć inne kompetencje m. in. kreatywność, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, otwartość na inne kultury, obywatelskość i europejskość.
FE_POWER_poziom_pl