Natalia Stania Wicemistrzynią Śląska w biegu na 60m

10 października, 2021 12:53 Opublikowany przez Admin

Uczennica klasy 6a, na co dzień trenująca w klubie MKS Iskra Pszczyna została 9 października w Rudzie Śląskiej w kategorii U12 Wicemistrzynią Śląska w biegu na 60m. Natalia najpierw musiała „przebrnąć” eliminacje, w których startowało aż 97 zawodniczek. Młoda lekkoatletka z drugim czasem 8,98s awansowała do finału.

W biegu finałowym pierwsze trzy zawodniczki wpadły na linię mety prawie jednocześnie. Po chwili weryfikacji sędziowie zdecydowali, iż złoty medal zdobyła zawodniczka z Czechowic – Dziedzic, a Natalia Stania uplasowała się na 2 pozycji z czasem 8,94s, co jest jej nowym rekordem życiowym.

Na starcie w tej samej konkurencji stanęła Rozalia Ryt, rocznik 2013, która pokonała dystans 60m w czasie 10,63s, a Tamara Bieszczad w biegu na 300m zakończyła zawody z rekordem życiowym 54,23s.

Cała trójka startowała również w sztafecie 4x100m, gdzie wspólnie z koleżankom klubową- Igą Kaczorowską zajęła 9 lokatę.

Tydzień wcześniej 2 października w Bielsku- Białej odbyły się Mistrzostwa Śląska U14.

Wysokie 8 miejsce w biegu na 300m zajęła Zuzanna Ryt z czasem 47,37s.

W biegu na 100m z rekordem życiowym 16,34s wystartowała Dominika Wrona.