Nasza szkoła bierze udział w „Programie dla szkół”

5 czerwca, 2023 15:23 Opublikowany przez Admin

„Program dla szkół” to projekt realizowany przy wspólpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.
   Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek.
Działania edukacyjne stanowią obok udostępniania dzieciom owoców, warzyw i produktów mlecznych jeden z głównych elementów Programu dla szkół. Dzięki nim dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, w szczególności poznają korzyści diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne, a także uczą się o ich pochodzeniu, uprawie i produkcji oraz m.in. jak postępować, aby nie marnować żywności.