NARODOWE CZYTANIE W SP6 – „Nad Niemnem”

26 września, 2023 10:33 Opublikowany przez Admin

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna, której celem jest budowanie postaw patriotycznych poprzez szerzenie znajomości klasyki literatury polskiej.  Akcja została zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012roku.

W tym roku Para Prezydencka wybrała ” Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. I chociaż nie jest to lektura w szkole podstawowej, przygotowaliśmy dla uczniów kilka najważniejszych informacji o samym wydarzeniu, lekturze i jej autorce, gdyż  zależy nam na promowaniu czytelnictwa wśród młodzieży. Chętni mogli zabrać zakładkę do książki z wizerunkiem Elizy Orzeszkowej, jej autografem lub cytatem z utworu (Materiały przygotowała Barbara Maria Morawiec, Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl).

Na kolejną edycję Narodowego Czytania zapraszamy za rok!!

A Jureczko, A.Kaczyńska