Lekcja plenerowa

17 czerwca, 2021 21:15 Opublikowany przez Admin

W środę 16.06.2021 klasa 7A wyruszyła na wyprawę pełną niezapomnianych przygód w głąb miasta. Lekcja plenerowa była motywowana nie tylko piękną pogodą, ale też chęcią nauczenia się czegoś nowego, poprzez wywiady z mieszkańcami. Na podstawie ich odpowiedzi, uczniowie mogli uzupełnić kartę pracy, stworzoną przez wychowawczynię, a pytania były – oczywiście – przesycone muzyką i to nie byle jaką, ale związaną z naszym miastem! I w rzeczy samej – wycieczka była okraszona samymi przygodami, ponieważ zupełnie niespodziewanie – podczas odpoczynku w parku, klasa napotkała burmistrza Pszczyny – Dariusza Skrobola, który nie tylko wymienił z uczniami serdeczne gesty i słowa, ale także odpowiedział szczegółowo na każde pytanie, (cóż za wiedza!). Lekcje plenerowe to ważna część edukacji, ponieważ poprzez zajęcia na świeżym powietrzu, uczniowie podziwiają uroki otaczającej ich rzeczywistości i obcują ze zwykłym życiem, toczącym się krętymi uliczkami kamienic. A tymi uliczkami będą kiedyś kroczyć jako dorośli ludzie, dlatego muszą wiedzieć, jak żyć w społeczeństwie i wykorzystywać zdobytą wiedzę, aby ich owo toczące się życie nie przytłoczyło.

Panu Burmistrzowi serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i ważną lekcję życiową!

Sylwia Wituła