KONKURS KURATORYJNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

23 marca, 2022 18:52 Opublikowany przez Admin

Z wielką duma i radością informujemy, że dwoje naszych uczniów: Dagmara Sitkowska (8a) i Filip Garlacz (8d) zostało laureatami konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego. Jest to najwyższe wyróżnienie trójetapowego konkursu, którego tematem przewodnim w tym roku szkolnym była historia, geografia, kultura i język Nowej Zelandii. Każdy etap wiązał się z nowymi wyzwaniami. Oprócz świetnej znajomości języka angielskiego na poziomie B1 nasi uczniowie musieli wykazać się sporą wiedzą geograficzną i historyczną. Poznali nawet elementy mitologii polinezyjskiej 🙂 W ostatnim etapie uzyskali bardzo wysokie wyniki. Dagmara miała 92% poprawnych odpowiedzi, a Filip 90%.
Jako laureaci uczniowie otrzymują ocenę celującą na koniec roku szkolnego z języka angielskiego, są zwolnieni z egzaminu z języka i automatycznie dostają z niego 100% oraz mają pierwszeństwo w przyjęciu do każdej szkoły ponadpodstawowej.
Jeszcze raz serdecznie im gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy im wielu sukcesów w dalszej edukacji.
Magdalena Kamińska