Koncert świąteczny w SP 18/ 2015

25 stycznia, 2016 21:47 Opublikowany przez Admin

21 grudnia 2015 roku wszyscy na chwilę zatrzymaliśmy się, by wspólnie z uczniami klas czwartych zastanowić się nad tym, co najważniejsze w życiu człowieka. Licznie przybyli goście z zadumą, wzruszeniem i zachwytem obejrzeli nasz koncert. W klimacie Świąt Bożego Narodzenia zaprosiliśmy do refleksji nad tajemnicą narodzin Króla, który jest miłością. I tak byliśmy świadkami konferencji upadłych aniołów. Chwilę później w progach Szkoły stanął Mały Książę, który szukał sensu życia. Opowiedział o swoim spotkaniu z Królem Miłości. Przypomniał nam, współczesnym, że” dobrze widzi się tylko sercem”, że ” najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” Potem przenieśliśmy się do Betlejem, gdzie narodził się Jezus. Wysłuchaliśmy refleksji na temat:, Po co są Święta?” Książę sam udzielił nam odpowiedzi- to właśnie przyjaźń i miłość powinny zawsze gościć w naszych sercach i umysłach. Koncert uświetniły liczne kolędy w wykonaniu uczniów klas czwartych, 2 e i kilku uczennic z klasy 6 a i 6 c. Podziwialiśmy wspaniały, dynamiczny taniec „młodzieży” z klasy 4a jak i wzruszający „taniec miłości ” uczennic klasy 2 b oraz ich wychowawczyni, pani Estery Watut.  Na zakończenie pan Dyrektor Paweł Więcek złożył wszystkim życzenia świąteczno- noworoczne. Dziękując za przybycie życzymy zdrowych, radosnych Świąt oraz szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku!

mgr Katarzyna Klimczak