KONCERT CHARYTATYWNY „18 SERC DLA MARTYNKI”

13 marca, 2018 20:57 Opublikowany przez Admin

W czwartek, 22 marca o godzinie 18.00. w Pszczyńskim Centrum Kultury odbędzie się Koncert Charytatywny „18 Serc dla Martynki”, z którego datki zostaną przeznaczone na leczenie 13-letniej Martynki Szydełko cierpiącej na nowotwór. Gwiazdą wieczoru będzie Alicja Janosz!

– W 2015 r. u naszej 10-letniej córki Martynki rozpoznano złośliwy nowotwór zw. Mięsak Ewinga. Dzięki szybkiej diagnozie i wielomiesięcznym leczeniu Martyna wróciła do zdrowia. Niestety, po cyklicznych badaniach, które odbyły się z początkiem 2017 r., okazało się, że to nie koniec leczenia – mówią rodzice dziewczynki. – Żyjemy nadzieją na całkowite i długotrwałe wyleczenie, chcemy zrobić wszystko, co możliwe, aby Martynce w tym pomóc. Za okazaną pomoc, zrozumienie i życzliwość jesteśmy niezmiernie wdzięczni – dodają.

W programie czwartkowego koncertu znalazły się występy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18, kiermasz rękodzieła, aukcje i wiele innych atrakcji. Podczas koncertu wystąpi zespół now. Gwiazdą wieczoru będzie Alicja Janosz.

Bilety wstępu można odebrać przed wydarzeniem w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 18, a także w dniu koncertu w Pszczyńskim Centrum Kultury. Zebrane pieniądze zostaną w całości przekazane na leczenie 13-letniej Martynki.

Martynka to pogodna, pełna twórczych pomysłów, utalentowana plastycznie nastolatka. Lubi majsterkować, wędrówki z rodziną, jazdę na rowerze, deskorolce czy rolkach. Rodzice kochają córki (starsza o trzy lata Agata) i dbają o to, by każdy dzień był wyjątkowy. 5 marca skończyła trzynaście lat i jak każda dziewczynka w jej wieku ma mnóstwo marzeń, które czekają na spełnienie.

W klasie czwartej realizowała naukę w domu. We wrześniu 2016 r. powróciła do szkoły – zespół klasowy przyjął ją z radością. Ze względu na przebytą chorobę była stale pod opieką poradni onkologicznej. Martyna odnalazła się w nowej sytuacji. Uczestniczyła chętnie w życiu klasy i szkoły. Nigdy nie skarżyła się i nie narzekała. Wspólnie z klasą wyjeżdżała na wycieczki (kino, teatr, Ojców, Mała Akademia Jazzu).

W bieżącym roku szkolnym 2017/2018 jest uczennicą klasy VI a Szkoły Podstawowej nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie, jednak z powodu nawrotu choroby program szkolny realizuje w domu – nauczanie indywidualne.

Jest lubiana przez koleżanki i kolegów. Informacja o powrocie choroby wstrząsnęła wszystkimi.

Martynce można pomóc także przekazując 1% podatku na konto:
Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży „OMNIBUS”
ul. Stefana Batorego 26
43-200 Pszczyna
42 8448 0004 0027 7196 2001 0001
KRS: 0000237488
Tytułem: „Martyna Szydełko – darowizna” lub „Martyna Szydełko – darowizna na pomoc społeczną i ochronę zdrowia”