Kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej

13 stycznia, 2020 19:03 Opublikowany przez Admin

10 stycznia 2020 roku uczniowie klas VI, VII i VIII  udali się do Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie, aby zaprezentować montaż słowno- muzyczny o Bożym Narodzeniu. Koncert ten każdy  uczeń wraz z rodzicami mógł w całości podziwiać w naszej szkole w grudniowy wieczór.

Do DPS  poszliśmy – jak co roku – z ogromną ilością prezentów.  Były to słodycze –  dar od wszystkich uczniów. Dzięki uprzejmości  Pana Aleksandra Byrskiego nie musieliśmy dźwigać ciężkich pakunków (wszystkie zmieściły się do samochodu).

Po raz pierwszy  występowaliśmy w kaplicy, a to dlatego,  że było nas tak wielu. Pani Barbara Czernecka wspierała artystów.  Uczniowie „wtuleni”  w ołtarz recytowali wiersze Bronisławy Ostrowskiej, Leopolda Staffa, Matki Teresy. Koncert rozpoczęła i zakończyła grą na skrzypcach Matylda z kl. 7 b. Zespół pod kierunkiem Pani Sylwii Wituły wykonał trzy utwory. Wspólnie – uczniowie i nauczyciele- zaśpiewaliśmy „Pierwszą gwiazdę”.  Wzruszenie ściskało za gardło nie tylko słuchaczy, ale i recytatorów. Po skończonych występach i złożeniu życzeń usłyszeliśmy wiele ciepłych słów.

Nie wiem, czy miejsce, w którym występowaliśmy, wpłynęło na to, że czuliśmy się wyjątkowo i niezwykle. Może sprawiło to  przesłanie, jakie płynęło z wszystkich pieśni czy recytowanych tekstów. A może to  radość, którą  zobaczyliśmy w oczach słuchających nas Mieszkańców Domu? Wiem, że w przyszłym roku wrócimy Tam znowu.

Dziękujemy  wszystkim uczniom i rodzicom za przyniesione dary!

Katarzyna Klimczak