Klasa 4b od 1 czerwca do 5 czerwca

29 maja, 2020 16:09 Opublikowany przez Admin

KONSULTACJE DLA UCZNIÓW KLASY 4B

Piątek 5 czerwca 2020

JĘZYK ANGIELSKI – grupa 2

pobierz lekcję:

RELIGIA

MATEMATYKA

Witajcie.

Pozdrawiam Was serdecznie.

GODZINA WYCHOWAWCZA

Temat: Bawimy się bezpiecznie, przyjemnie i kulturalnie.

Zapraszam na kolejne spotkanie przez Skype o godz. 11.00. Do zobaczenia 🙂

Wszystkim życzę miłego weekendu 🙂

Czwartek 4 czerwca 2020

MATEMATYKA

Witajcie.

Pozdrawiam Was serdecznie.

INFORMATYKA – GRUPA 1

Dzień dobry, zapraszam na kolejną lekcję.

Pozdrawiam gorąco

JĘZYK ANGIELSKI – grupa 2

pobierz lekcję:

JĘZYK POLSKI

Temat: Czytanie legendy ,,Bursztynowa komnata”. Tekst literacki a jego adaptacja.

PLASTYKA

Dzień dobry:)

Temat: Frotaż – „Kosmita”

Przygotuj rożne przedmioty o ciekawej fakturze ( suche liście, monety, podkładki, serwetki, itp.), kartkę formatu A4, kredki i ołówek. Wykonaj frotaż pod tytułem „Kosmita”. Dobrego dnia:)

JĘZYK ANGIELSKI – grupa 1

lekcja do pobrania:

ZDW

Środa 3 czerwca 2020

INFORMATYKA – GRUPA 2

Dzień dobry, zapraszam na kolejną lekcję.

Pozdrawiam gorąco

MATEMATYKA

Witajcie.

Pozdrawiam Was serdecznie.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry!

Dziś trochę o bieganiu czyli…

Biegam, bo lubię!

Bieganie a przyjemność. Jak czerpać szczęście z biegania?

Bieganie daje przyjemność, a szczęśliwi biegacze czerpią ze swojej ulubionej aktywności jeszcze więcej. Zobacz, dlaczego warto biegać z pozytywnym nastawieniem i naucz się przed biegiem zakładać „różowe okulary”. Wykorzystujemy bieganie, żeby uwolnić się od napięć po ciężkim dniu, poprawić sobie samopoczucie, wyciszyć nadmiar myśli. Po mniej lub bardziej intensywnym wysiłku dostajemy to, po co wyszliśmy z domu. Sięgamy po te skuteczne endorfiny, bo wiemy, że jak żaden inny lek dostępny bez recepty pomogą nam wygrać ze stresem, smutkiem czy brakiem wiary w siebie.

 Jedzenie biegacza

Przyzwyczailiśmy się traktować jedzenie jako paliwo głównie dla mięśni. Ale z dobrego jedzenia jeszcze bardziej cieszy się mózg (nie zdarzyło Ci się zajadać przysmakami stresów?). Profesor psychiatrii na Columbia University i autor książki „The Happiness Diet”, Drew Ramsey, uważa, że nie można na co dzień czuć się świetnie, nie dostarczając sobie takich składników odżywczych, jak magnez, żelazo, kwasy tłuszczowe omega-3, witaminy B12 i D. Na poprawę nastroju dietetycy zalecają więc naturalne antydepresanty: jarmuż, ostrygi, małże, pomidorki koktajlowe, pestki dyni, jogurt grecki i gorzką czekoladę. Dawkuj rozsądnie.

Sen a przyjemność z treningów

Jak tu się cieszyć z wyjścia na trening, kiedy jest się wykończonym i nie można zwlec się z łóżka? Nie chodzi wcale o to, żeby spać od zmierzchu do świtu – każdy potrzebuje innej długości snu. Ale jeżeli notorycznie nie przesypiamy optymalnej dla  siebie liczby godzin (zazwyczaj 6-8), tracimy przyjemność z wielu rzeczy w ciągu dnia, w tym z biegania. Jedne z badań wykazały, że osoby niedosypiające nie były szczęśliwe ani dumne ze swoich osiągnięć,

 Oddychanie podczas biegu

Głęboki, kontrolowany oddech „brzuszny” pomaga zaktywować nerw błędny, co daje efekt łagodzący nastrój. Jak? Nabierz powoli powietrze, licząc do pięciu, jakby napełniając nim brzuch (a nie klatkę piersiową). Powoli wypuszczaj powietrze, ściągając usta i „wsysając” brzuch.

 Muzyka do biegania

Wiele badań potwierdziło już, że muzyka odwraca uwagę od bólu i zmęczenia. Costas Karageorghis, naukowiec z Brunel University London, zgłębiający powiązanie muzyki ze sportem, w jednym z artykułów napisał wręcz, że muzyka jest legalnym dopingiem. 

Mantra biegacza

Negatywne myśli zwiększają napięcie mięśni, co potęguje odczucie bólu. W ciężkim momencie na trasie, pomóc ma powtarzanie sobie w kółko pozytywnego hasła, np. „Lekko i szybko” albo „Rozluźnij się”.

Bieganie w grupie

W trudnych momentach psychologowie radzą zagaić rozmowę z innymi biegaczami. Według badań, wymiana doświadczeń i wspieranie innych poprawia samopoczucie obu stronom.

Bieganie w terenie

Zamień miejską dżunglę na zieloną gęstwinę, kiedy tylko masz taką możliwość. Naturalne otoczenie poprawia nasze postrzeganie świata, nastrój i zdrowie. Naukowcy już dawno potwierdzili, że zwykłe wgapianie się w wodę wywołuje uczucie spokoju, a wystawianie się na promienie słoneczne zmniejsza ryzyko, że dopadnie nas depresja.

Szczęście w biegu… zmniejsza ryzyko kontuzji

Cały organizm spina się jak może w reakcji na stres i obciążenia, a wzmożone napięcie mięśni czyni nas bardziej podatnymi na kontuzje. Szczęście ma za to przeciwne działanie i odwraca szkodliwe skutki przeciążeń psychicznych i fizycznych.

… poprawia wyniki

Badania opublikowane w „European Journal of Applied Physiology” dowodzą, że kolarze, którzy otrzymywali pozytywne informacje zwrotne, osiągali lepsze czasy w testach niż ci, którzy nie słyszeli pochlebnych opinii. Okazuje się, że kiedy pozbędziemy się rozpraszających nas negatywnych myśli, wzrasta nasza koncentracja na celu, który chcemy osiągnąć. Słyszeliście kiedyś sportowca, który przed zawodami nie mówiłby, że chce wygrać? Nawet nasi piłkarze przed każdym meczem reprezentacji pałają optymizmem – dlatego, że nastawienie może wpłynąć na lepszy wynik. Chociaż porządnych treningów nie zastąpi.

… zmniejsza ból

Mózgi radosnych ludzi uwalniają więcej neurotransmitera – dopaminy. Substancja ta wpływa na ośrodek odpowiedzialny za odczuwanie przyjemności, sprawiając, że łatwiej tolerować nieprzyjemne doznania.

… poprawia zdrowie

Szczęśliwi ludzie są podwójnymi szczęściarzami, bo ich pozytywne usposobienie sprawia, że chorują rzadziej, a kiedy już coś ich dopadnie, szybciej się regenerują.  Trwanie w negatywnych emocjach rzeczywiście może obniżać odporność na choroby, nawet na nowotwory. Według naukowców odczuwanie radości może odwrócić ten proces. Uśmiech! Na zdrowie.

Jak biegać z radością?

Zawodowi sportowcy często przyjmują bojowy wyraz twarzy, ale zbyt poważna i skupiona mina może też przynosić odwrotny skutek, wywołując zbędne napięcie. Jak mówi dr Jim Afremow, autor publikacji o psychice sportowców: „Nasza ekspresja nie tylko pokazuje innym, jak się czujemy, ale też może nas tak nastrajać. Innymi słowy, kiedy wyglądasz radośnie, biegasz z radością”.

1. Rozluźnij czoło. Napinanie mięśni, które odpowiadają za zmarszczki na czole, wysyła do mózgu sygnał, że coś nie gra.

2. Uśmiechanie się całą twarzą, w taki sposób, że w rozciągnięcie ust w grymasie radości zaangażowane są w to policzki, sugeruje mózgowi, że świetnie się bawisz. Taki trik.

3. Głowa do góry! W tradycyjnej chińskiej medycynie broda jest związana z siłą woli. W czasie biegu trzymaj podbródek poziomo, a zyskasz zastrzyk pewności siebie.

Zachęcam do biegania!

PRZYRODA

Dzień dobry 🙂

Miłego dnia!

JĘZYK POLSKI

Temat: Wyrazy z ż, których pisownię trzeba zapamiętać.

JĘZYK ANGIELSKI – grupa 1

pobierz lekcję:

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO-WYRÓWNAWCZE – JĘZYK POLSKI

Wtorek 2 czerwca 2020

JĘZYK POLSKI

Temat: Pisownia dużą i małą literą- ćwiczenia ortograficzne.

MATEMATYKA

Witajcie.

Pozdrawiam Was serdecznie.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry!

Zapraszam na letni turbo trening odchudzający z Moniką Kołakowską. Tabata zawiera tylko 4 ćwiczenia przeplatane na zmianę.

LINK https://www.youtube.com/watch?v=DV_T8LQP-Qg

Miłej zabawy!

RELIGIA

MUZYKA

Z okazji Waszego święta życzę Wam wiele radości oraz uśmiechu na każdy dzień!!! Pozostając jeszcze w tym radosnym nastroju pośpiewajcie sobie dzisiaj dowolnie wybrane piosenki w wersji karaoke ze strony ising.pl

HISTORIA

JĘZYK ANGIELSKI – grupa 1

pobierz lekcję:

Poniedziałek 1 czerwca 2020 – Dzień Dziecka 🙂

Dziś obchodzimy także święto Patrona naszej szkoły.

JĘZYK ANGIELSKI- grupa 2

pobierz lekcję:

PRZYRODA

Dzień dobry Wszystkim 🙂

Życzę Wam wspaniałego dnia!

JĘZYK POLSKI

Witajcie:-)

Na początku chciałam Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka!

W ramach dzisiejszej lekcji zapraszam do obejrzenia bajki:

https://www.youtube.com/watch?v=IxBfDjO3KI4

Życzę Wam miłego dnia 🙂

WYCHOWANIE FIZYCZNE

MOJA MUZYKA  PODCZAS AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ – KONKURS!

Z okazji Dnia Dziecka często również Dnia Sportu – proponujemy Konkurs Muzyczno-Sportowy.  Muzyka w sporcie pełni określona funkcję.                   Wiele badań potwierdziło już, że muzyka odwraca uwagę od bólu i zmęczenia. Costas Karageorghis, naukowiec z Brunel University London, zgłębiający powiązanie muzyki ze sportem, w jednym z artykułów napisał wręcz, że muzyka jest legalnym dopingiem.

Muzyka towarzyszy nam niemal każdego dnia. Odpowiednio dobrana może podkręcić sprawność ludzkiego umysłu i ciała lub wprowadzić w stan głębokiego odprężenia i relaksacji.  Muzyka towarzyszy ludziom także podczas aktywności sportowej. Powszechny jest dzisiaj widok biegacza ze słuchawkami na uszach, a na siłowni czy klubie fitness trudno wyobrazić sobie intensywny trening bez odpowiedniej, dynamicznej muzyki. Dzięki słuchaniu muzyki wprawiamy siebie w lepszy nastrój i mamy więcej motywacji. Muzyka urozmaica ćwiczenia, które czasem są monotonne. Jest wiele piosenek do ćwiczeń, podczas których będziemy jeszcze sprawniejsi, pewniejsi siebie i skupieni na ćwiczeniach.                                                        

Wielu z Was pewnie na co dzień słucha muzyki, dzięki której odpręża się ,  pobudza bądź koncentruje.  Proponujemy każdemu chętnemu, by podzielił się z nami tym, czego słucha podczas uprawiania sportu. 

Chcieliśmy stworzyć szkolny ranking piosenki sportowej w formie konkursu.   Najciekawsze utwory moglibyśmy wykorzystać na lekcjach. 

Zasady konkursu są proste.

Przesyłacie link do najchętniej słuchanego utworu podczas aktywności fizycznej. 

Dodatkowo każdy przesyła wraz z utworem wymyślone przez siebie hasło zachęcające do podejmowania aktywności fizycznej np.  „Biegam, bo lubię”. 

Przesłany utwór ma za zadanie przekonać/ zachęcić  każdego z Nas do uprawiania sportu.

Ocena może być subiektywna, w zabawie uczestniczą m. in. nauczyciele wychowania fizycznego.  Każdy z jury wybiera pięć, jego zdaniem najbardziej motywujących utworów i haseł.   Utwory są  odpowiednio  punktowane-  I miejsce – 5 pkt kolejne 4/3/2/1 – podobnie hasła.                           (na wzór Eurowizji😊)

Propozycje wysyłamy na adres: dj_olek10@op.pl  do 5.06.2020

Uczestników odpowiednio zmotywujemy, zaś wyróżnieni  otrzymają nagrody.  Najciekawsze utwory wykorzystamy na lekcjach. 

TECHNIKA

Zapraszam na wirtualną wycieczkę po muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie to coś dla Ciebie!

http://muzeumtechniki.eu/panoramy_vistrad/index.html

Kategoria:

Napisany przez: Admin