„Jasełka z Małym Księciem „

25 stycznia, 2016 12:32 Opublikowany przez Admin

DSC05694-001

21stycznia 2016 roku uczniowie klasy IV a i IV c oraz  Piotr Jonderko, Michalina Kuczera i Sonia Poloczek z klasy 6., udali się do Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie.   Pan Aleksander Byrski zatroszczył się o to, abyśmy nie musieli dźwigać paczek z prezentami oraz o oprawę muzyczną i nagłośnienie. Pani Barbara Czernecka dyrygowała chórem czwartoklasistów. W tym roku dzień odwiedzin zbiegł się z Dniem Babci i Dziadka, o czym pamiętaliśmy składając życzenia. Zaprezentowaliśmy fragment koncertu świątecznego, który każdy z Was mógł w całości podziwiać w grudniu w naszej szkole. Mały Książę poszukiwał na Ziemi wartości, spoglądał na to, co działo się w betlejemskiej stajence, był ciekawy, czym zajmują się współcześni mieszkańcy naszej planety. Odkrył, że to właśnie Miłość jest tym, dla czego warto żyć, warto umierać. Mieszkańcy Domu wzruszyli się opowiedzianą historią, włączali się do wspólnego śpiewania kolęd. Z radością przyjęli dar od wszystkich uczniów naszej szkoły- niezliczone ilości smakołyków. Nie było końca podziękowaniom i słowom zachwytu nad przedstawieniem. Obiecaliśmy, że za rok znowu przyjdziemy z kolędą. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za przyniesione słodycze.

mgr Katarzyna Klimczak